Zamknij

Czym podlewać paprotkę, aby miała piękne liście? Ten domowy sposób stosowały nasze babcie

11.01.2023 15:32

Paproć to kwiat, który znakomicie wpisuje się w trendy wnętrzarskie. Jak o nią dbać? Wypróbuj ten domowy trik.

Paproć
fot. Shutterstock

Chcesz sprawić, aby twoje mieszkanie było przytulniejsze? Postaw na modne rośliny. Zieleń kwiatów nie tylko działa na nas uspokajająco, ale też doskonale podkreśla wystrój pomieszczenia. Dużą popularnością we wnętrzach cieszy się paprotka ze względu na łatwość w uprawie. Jest to jednak kwiat, który dobrze się czuje w wilgotnych warunkach, dlatego należy pamiętać o jego stałym podlewaniu. Możesz wykorzystać do tego wodę lub od czasu do czasu zamienić ją też na inny środek, dzięki któremu będzie rosła jeszcze lepiej.

Podlej tym paprotkę. Oczaruje cię pięknym wyglądem

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że doskonałym nawozem roślinnym są różne zioła. Jednym z nich jest rumianek o licznych właściwościach leczniczych. Często trzymamy go w naszej domowej apteczce jako środek pomocny w przypadku różnych dolegliwości pokarmowych. Okazuje się, że równie dobrze możemy zastosować go w pielęgnacji roślin.

Rumianek sprawdzi się jako nawóz do paprotki. Wystarczy zalać go wodą, a następnie odczekać kilkanaście minut. Kiedy napar wystygnie, możemy podlać nim nasz kwiat. Taki płyn działa odkażająco na glebę i wspomaga rozwój rośliny. Nie należy go jednak stosować zbyt często. Dwa razy w miesiącu powinno w zupełności wystarczyć.

Zobacz także: Jak dbać o monsterę? Oto 5 kluczowych zasad

Jak dbać o paprotkę?

Pamiętaj, że paproć jest niezwykle kapryśna, jeśli chodzi o klimat w mieszkaniu. Źle znosi duże nasłonecznienie i lepiej czuje się w zacienionych miejscach. Ponadto kwiat ten lubi wilgotne powietrze, więc nie umieszczaj go w pobliżu grzejników i klimatyzatorów. Nie możesz doprowadzić także do szybkiego przesuszenia podłoża – w przeciwnym razie liście paprotki szybko staną się żółte.

Zobacz także: Rośliny antysmogowe ozdobią twój dom i skutecznie oczyszczą powietrze. Sprawdź, w które warto zainwestować

loader