Zamknij

Połóż ten produkt na grzejniku. Twój dom wypełni się pięknym zapachem

Weronika Misiuk
30.11.2022 09:21

Oto łatwy sposób na uzyskanie pięknego zapachu w mieszkaniu. W dodatku kosztuje grosze.

Grzejnik
fot. Shutterstock

Jesienną atmosferę w domu tworzą nie tylko klimatyczne dekoracje, ale też piękny zapach we wnętrzach. Aby go uzyskać, nie musimy wydawać majątku na profesjonalne odświeżacze powietrza. Czasami wystarczy bowiem sięgnąć po dobrze nam znane produkty spożywcze o wyjątkowym aromacie. Jeden z nich z pewnością masz w swojej kuchni. O czym mowa?

Jak uzyskać piękny zapach w domu? Wypróbuj ten trik

Jak podaje portal Wirtualna Polska Kobieta, dobrym sposobem na uzyskanie ładnego zapachu w mieszkaniu jest ułożenie na ciepłym grzejniku kilku liści laurowych. Przeważnie stosujemy je podczas gotowania dla wzbogacenia smaku różnych zup czy sosów. Ich niezwykłe działanie warto przetestować także tym razem.

Taki naturalny odświeżacz powietrza nie tylko wypełni każde wnętrze przyjemnym aromatem, ale też wpłynie pozytywnie na nasze samopoczucie. Ten trik warto zastosować szczególnie w sypialni. Substancje zawarte w liściach działają bowiem uspokajająco oraz zapewniają lepszy sen.

Zobacz także: Jak zrobić domowy odświeżacz powietrza o zapachu limonki? To naprawdę proste 

Oto inne nietypowe zastosowanie liści laurowych

Liście laurowe to nie tylko doskonały dodatek do potraw. Okazuje się bowiem, że mają znacznie więcej niezwykłych zastosowań. Właściwości tego produktu warto wykorzystać również podczas prania. Wrzucając kilka listków do wnętrza pralki, możemy bowiem uratować zafarbowaną odzież. Z liści laurowych można przygotować także odświeżający tonik do regularnego przemywania twarzy.

Zobacz także: Jak zrobić woreczki zapachowe do szafy? Oto prosty trik  

loader

RadioZET.pl/kobieta.wp.pl