Masz ten produkt w kuchni? Skutecznie odstraszy mole spożywcze

22.02.2023 15:15

Zauważyłeś mole spożywcze w swojej kuchni? W walce z tymi domowymi szkodnikami przyda ci się ta popularna przyprawa.

Produkty kuchenne
fot. Shutterstock

Mole spożywcze, chociaż wyglądają niepozornie, mogą wywołać prawdziwe spustoszenie w naszych kuchennych szafkach. Szczególnie upodobały sobie produkty sypkie, np. mąkę, płatki śniadaniowe, ryż lub makarony. Takie owady przenoszą bakterie, które mogą negatywnie wpłynąć na zdrowie. W związku z tym warto znać sposób, dzięki któremu te małe szkodniki będą omijać naszą kuchnię z daleka.

Domowy sposób na mole spożywcze

Jeżeli tylko zauważysz mole spożywcze w przechowywanej żywności, koniecznie pozbądź się tych produktów razem z ich opakowaniami. Następnie dokładnie umyj wnętrze szafek. Możesz wykorzystać do tego mieszankę wody i octu. Aby zapobiec ich ponownemu pojawieniu się, warto wypróbować różne domowe sposoby.

Jak podaje portal Wirtualna Polska Kobieta, w tym przypadku możemy sięgnąć m.in. po aromat waniliowy, którego woń działa na mole jak skuteczny, naturalny odstraszacz. Najlepiej nasączyć nim waciki kosmetyczne, a następnie ułożyć je w szafce. Ich zapach powinien skutecznie zniechęcić te owady do ponownych odwiedzin naszych kuchni.

Zobacz także: Mszyce zaatakowały twoje rośliny? Sprawdź, jak możesz się ich pozbyć

Inne sposoby na mole spożywcze

Jeżeli nie posiadasz w domu aromatu waniliowego, możesz wypróbować także działanie różnych przypraw. Niektóre z nich są źle tolerowane przez mole spożywcze. Do takich produktów należą goździki. Warto ułożyć kilka na talerzyku, a następnie umieścić je w kuchennych szafkach lub na półkach w spiżarni. Poza tym takie owady nie lubią zapachu mięty oraz szałwii.

Zobacz także: Domowe sposoby na pająki. Sprawdź, jak szybko się ich pozbyć

loader

RadioZET.pl/kobieta.wp.pl