Nałóż pastę do zębów na cytrynę i wrzuć do bębna. Pralka będzie jak nowa

24.02.2023 14:12

Jak wyczyścić wnętrze pralki? Okazuje się, że czynność ta wcale nie musi być trudna. Wystarczy, że zaopatrzymy się w kilka produktów, które większość z nas znajdzie w swoim mieszkaniu.

Nałóż pastę do zębów na cytrynę i wrzuć do bębna. Pralka będzie jak nowa
fot. Shutterstock

Regularne czyszczenie pralki jest bardzo ważne. Jednak wiele osób zapomina o tej czynności podczas sprzątania mieszkania. To może mieć fatalne konsekwencje. Zgromadzony w urządzeniu brud będzie powodować nieprzyjemny zapach. Z kolei w najgorszym wypadku może dojść do całkowitej awarii sprzętu. Specjaliści radzą czyścić pralkę minimum raz w miesiącu. Jak to robić? Ciekawy sposób został zaprezentowany na Instagramie.

Nałóż pastę do zębów na cytrynę i wrzuć do bębna. Pralka będzie jak nowa

Instagramerka @eve.dair.hersey cieszy się ogromną popularnością - jej konto na platformie obserwuje ponad 2 mln osób. Kobieta na swoim profilu pokazuje głównie sposoby ułatwiające sprzątanie mieszkania. Niektóre z nich są dość nietypowe. Jakiś czas temu influencerka zdradziła trik na czystą pralkę. Do jej nagrania dotarł portal kobieta.gazeta.pl.

Jak skutecznie wyczyścić pralkę według instagramerki? To proste. Na początku należy zaopatrzyć się w potrzebne produkty, tj. cytrynę, pastę do zębów, sodę oczyszczoną oraz ocet. Owoc przekrajamy na dwie równe części i na każdą z nich wyciskamy sporą ilość pasty. Połówki cytryny wrzucamy do bębna. Następnie wysmarowujemy pastą wewnętrzną stronę drzwiczek pralki. Potem odginamy uszczelkę i wsypujemy do środka sodę oczyszczoną po czym zalewamy ją octem. Na koniec nastawiamy pralkę na krótki program. 

Ten sposób usunie wszelki brud zgromadzony w bębnie, a także zniweluje nieprzyjemny zapach. Ponadto wewnętrzne drzwi urządzenia będą lśnić jak nigdy. 

Zobacz także: Suszysz pranie w ten sposób? To może się źle skończyć

Jak wyczyścić pralkę? Inne sposoby

Pralkę można również wyczyścić samym octem. Wystarczy przemyć nim wnętrze bębna lub wlać go do komory na płyn i nastawić pranie. W pielęgnacji urządzenia przydatny jest też kwasek cytrynowy. Doskonale poradzi sobie on z kamieniem. Należy wsypać do pralki około 150 g produktu, a potem włączyć puste pranie na najdłuższy cykl z temperaturą 90 st. C.

Zobacz także: Dzięki temu trikowi twoje pranie szybciej wyschnie. Efekt cię zachwyci

loader

RadioZET.pl/kobieta.gazeta.pl