Zamknij

Poznaj sprawdzony sposób na śliskie obuwie. Jest niezastąpiony zimą

04.12.2022 16:00

Kupiłeś zbyt śliskie buty? Nie musisz odkładać ich w kąt. Sprawdź, jak łatwo uporać się z tym problemem.

Śliskie buty
fot. Shutterstock

Wygodne buty podczas sezonu jesienno-zimowego to podstawa. Wybierając odpowiedni model, warto zwrócić uwagę na jego podeszwę. Musi być wykonana z wysokiej jakoś materiału, który nie tylko ochroni naszą stopę przed deszczem i śniegiem, ale też zapewni nam odpowiednią przyczepność - szczególnie na oblodzonych powierzchniach. Co zrobić, jeżeli podeszwa w twoich butach jest zbyt śliska? Podczas zimowych spacerów z pewnością przyda ci się ten trik.

Oto domowy sposób na śliskie buty

Zdarza się, że kupując buty, często sugerujemy się głównie ich wyglądem, a dopiero później funkcją praktyczną. Później okazuje się, że chodzenie w nich nie jest zbyt komfortowe. Sporym problemem jest często śliska podeszwa obuwia, co znacznie utrudnia nam poruszanie się zimą na niestabilnym podłożu.

Jak podaje portal Wirtualna Polska Kobieta, dobrym sposobem na zbyt śliskie obuwie, jest zastosowanie papieru ściernego. Wystarczy lekko przetrzeć nim podeszwę butów. Dzięki temu stanie się ona bardziej szorstka, co zapewni nam lepszą ochronę przed przypadkowym poślizgnięciem.

Zobacz także: Jak szybko odświeżyć wnętrze butów domowym sposobem? Podpowiadamy

Jak pielęgnować obuwie zimą?

Aby buty służyły nam przez dłuższy czas, należy o nie odpowiednio dbać. Jesienią i zimą są one narażone na niesprzyjające warunki pogodowe, w związku z czym tym bardziej musimy pamiętać o ich regularnym czyszczeniu. Jeżeli twoje obuwie stało się przemoknięte, należy jak najszybciej je wysuszyć. Można wykorzystać do tego domowe sposoby, np. wkładając do nich stare gazety lub woreczek ryżu, który doskonale pochłania wilgoć. Należy również pamiętać o odpowiedniej konserwacji butów – najlepiej przy użyciu profesjonalnych past i impregnatów.

Zobacz także: Włóż to warzywo do butów. Efekt będzie zaskakujący

loader

RadioZET.pl/kobieta.wp.pl