Zamknij

Wrzuć piłeczkę tenisową do pralki. Efekt cię zaskoczy

07.12.2022 10:12

Do czego mogą ci się przydać piłeczki tenisowe podczas prania? Wypróbuj ten trik, a na pewno będziesz sięgał po niego częściej.

Pranie
fot. Shutterstock

Robiąc pranie, warto sięgnąć po różne domowe sposoby, które mogą nam znacznie ułatwić to zadanie. Niektóre wydają się dość zaskakujące, ale nic nie stoi nam na przeszkodzie, aby wypróbować ich działanie w praktyce. Ostatnio coraz większą popularność w social mediach zyskuje trik z wykorzystaniem piłeczek tenisowych do prania. Sprawdź, dlaczego warto go zastosować.

Jak wykorzystać piłeczki tenisowe do prania? Oto zaskakujący trik

Pewnie nieraz zdarzyło ci się wyjąć z pralki zimową kurtkę czy pościel, które straciły swoją puszystość. Aby zapobiec temu w przyszłości, możemy sięgnąć po ten niezwykły trik. Wystarczy umieścić w bębnie pralki kilka piłeczek tenisowych, dzięki którym pranie po wyjęciu z urządzenia będzie mniej zbite.

Ten sposób jest niezwykle przydatny podczas czyszczenia poduszek, kołder, pluszowych zabawek, jak również ręczników kąpielowych. Sprawi, że wszystkie akcesoria zachowają swój pierwotny kształt oraz staną się miękkie i przyjemne w dotyku.

Zobacz także: Czy nowe ubrania trzeba wyprać przed założeniem? Ten fakt cię zdziwi

Inne triki, które warto wykorzystać podczas prania

Istnieje wiele domowych trików, które mogą ułatwić nam różne codzienne zadania, w tym pranie. Jednym z nich jest zastosowanie sody oczyszczonej. Jest ona szczególnie polecana w przypadku ubrań w białym kolorze. Wystarczy wsypać łyżeczkę tego produktu do bębna pralki albo przegródki na detergent zamiast proszku. Dzięki temu wszystkie ubrania zachowają śnieżną biel oraz będą pachniały świeżością. Z kolei, aby zapobiec wyblaknięciu odzieży, warto wsypać do pralki odrobinę czarnego pieprzu. Ten babciny trik sprawi, że wszystkie ubrania zachowają intensywny kolor.

Zobacz także: Jak prać jedwabne ubrania? Sprawdź, jak zapewnić im świeżość i ich nie zniszczyć

loader