Zamknij

Oto nietypowe zastosowanie mydła. Przyda ci się podczas prasowania

02.12.2022 13:55

Jak wykorzystać mydło podczas prasowania ubrań? Oto przydatny trik, po który warto sięgać na co dzień.

Mydło
fot. Shutterstock

Mydło to kosmetyk niezbędny w naszej łazience. Przeważnie sięgamy po nie w celach pielęgnacyjnych, chociaż możliwości jego zastosowania jest znacznie więcej. Okazuje się, że ten produkt z powodzeniem możemy wykorzystać także w różnych domowych czynnościach. Warto go mieć w pobliżu np. podczas prasowania ubrań.

Jak prasować spodnie w kant? Ten trik z mydłem warto znać

Spodnie w kant to klasyk w naszej garderobie. Ten elegancki model z powodzeniem możemy zakładać do pracy. Dobrze będzie prezentował się w zestawieniu z białą koszulą i dopasowaną marynarką. Posiadacze takich spodni wiedzą, jak trudne czasami bywa prasowanie takich ubrań. Uzyskanie idealnych kantów nie jest łatwą sprawą. W takim przypadku przydatny może okazać się trik z wykorzystaniem zwykłego mydła w kostce.

Za pomocą tego kosmetyku możemy bowiem zaznaczyć linie kantów na materiale. Trzeba to zrobić delikatnie, w przeciwnym razie zbyt duża ilość produktu na spodniach może być później trudna do usunięcia. Następnie kanty należy zaprasować, a widoczne resztki mydła ostrożnie wytrzeć za pomocą ściereczki.

Zobacz także: Jak zrobić mydło? To prostsze niż myślisz!

Inne nietypowe zastosowanie mydła

Mydło w kostce ma znacznie więcej nietypowych zastosowań. Dzięki niemu możesz naprawić zaplątane łańcuszki czy bransoletki. Produkt ten sprawdzi się również jako domowy odświeżacz do szafy. Najlepiej ułożyć go między ubraniami na półkach, a twoja odzież zawsze będzie pachnieć przyjemnym aromatem. Mydło jest także niezastąpione w przypadku skrzypiących drzwi. Wystarczy posmarować nim lekko zawiasy, a szybko pozbędziesz się tego problemu.

Zobacz także: Z czego składają się mydła naturalne? Każdy powinien mieć je w swoim domu

loader