Zamknij

Jak suszyć ubrania, aby uniknąć stęchlizny? Wystarczy dodać do prania jeden składnik

03.12.2022 19:00

Mamy dla was sprawdzony sposób na to, jak wyeliminować nieprzyjemny zapach wilgoci z naszych ubrań po praniu. Jeżeli borykasz się z problemem, który sprawia, że twoje ubrania nie schną tak, jak trzeba, koniecznie się z nim zapoznaj.

Ubrania na suszarce
fot. Shutterstock

Wyjmujesz ubrania z pralki, a następnie wieszasz je na suszarce? Latem to bardzo dobra metoda suszenia rzeczy, ale zimą może się nie sprawdzić pod pewnymi względami. Chłód i wilgoć niestety nie pomagają naszym elementom garderoby wyschnąć. I może przez to zacząć pachnieć stęchlizną. Jak jej uniknąć? Znamy domowy sposób, który pomoże nam ją wyeliminować.

Zobacz także: Jak pozbyć się gumy do żucia z ubrań? Oto przydatny trik

Jak suszyć ubrania, aby uniknąć stęchlizny? Dodaj do prania jeden składnik

Zapach wilgoci to ostatnie czego oczekujemy po świeżo wypranym i wysuszonym praniu. Niestety czasem zdarza się tak, że nasze rzeczy nie wyschną tak, jak powinny i później musimy zmagać się właśnie ze stęchlizną. Jak sobie z tym poradzić?

Z pomocą przychodzi nam domowy prosty sposób, który sprawi, że już nigdy wilgoć nie będzie naszym problemem. Portal kobieta.gazeta.pl rekomenduje, aby dodać do prania szklankę gorącego octu. Najpierw umieszczamy w bębnie pralki ubrania, następnie w odpowiednich miejscach umieszczamy proszek, płyn do płukania, ale do tego wszystkiego wylewamy na elementy garderoby właśnie ocet. Pamiętajmy też, aby prać produkty w jak najwyższej dopuszczalnej dla nich temperaturze.

Po wyjęciu tak wypranych ubrań powinniśmy pozbyć się uporczywego i nieprzyjemnego zapachu stęchlizny.

Warto jednak dodać, że podczas codziennego funkcjonowania należy też pamiętać o pewnych czynnościach, które pozytywnie wpłyną na schnięcie naszego prania. Warto regularnie wietrzyć pomieszczenia, w których rozkładamy suszarkę. Do tego nie powinno się załadowywać bębna po brzegi - należy robić pranie częściej, ale z mniejszą liczbą rzeczy.

Stosujecie się do takich zasad?

Źródło: kobieta.gazeta.pl

loader