Zamknij

Włóż poduszkę między nogi. Będziesz spać jak dziecko

24.01.2023 14:47

Jak spać, żeby się wyspać? Eksperci polecają zastosować trik z poduszką między nogami. Taka pozycja pozytywnie wpłynie przede wszystkim na nasze zdrowie i pozwoli pozbyć się różnych dolegliwości.

Kobieta śpi w łóżku
fot. Shutterstock

Mówi się, że zdrowy sen to lepsze życie. I rzeczywiście tak jest. W końcu to właśnie w nocy nasz organizm regeneruje się i przygotowuje na kolejne kilkanaście godzin aktywności. Jeżeli jakość i rytm snu zostaną zaburzone, następnego dnia możemy odczuwać tego nieprzyjemne skutki. Niewyspane osoby są zazwyczaj rozkojarzone, mają problemy z utrzymaniem koncentracji i zapamiętywaniem. Ponadto są rozdrażnione oraz o wiele bardziej podatne na stres.

Zobacz także: Włóż to do szafy. Uporczywy problem zniknie

Jak więc spać, żeby się wyspać? Eksperci polecają zastosować trik z poduszką między nogami. Ma to nie tylko poprawić komfort snu, ale przede wszystkim pozytywnie wpływać na nasze zdrowie.

Włóż poduszkę między nogi. Będziesz spać jak dziecko

Jak podaje Wirtualna Polska Kobieta, według ekspertów cytowanych przez "Healthline", najwięcej korzyści przynosi spanie na boku z poduszką włożoną między nogi. Trik ten pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie oraz zdrowie. Poduszka pozwala utrzymać właściwą postawę podczas snu. W takiej pozycji miednica pozostaje na swoim miejscu, a kręgosłup się nie przekrzywia.

Trik z poduszką powinny więc zastosować przede wszystkim osoby, które skarżą się na bóle pleców. Ale nie tylko. To także doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy zmagają się z dolegliwościami wywołanymi rwą kulszową lub dyskopatią. Spanie z poduszką między nogami polecane jest również kobietom w ciąży. 

Inne sposoby na lepszy sen

Warto wypróbować także inne sposoby na lepszy sen. Przykładowo, jeśli masz problemy z zaśnięciem, możesz zastosować trik z cytryną. Nie wszyscy to wiedzą, ale jej aromat ułatwia zasypianie i pozytywnie wpływa na samopoczucie. Wystarczy pokroić cytrynę na ćwiartki i ułożyć kawałki na talerzyku. Następnie należy postawić go na szafce nocnej, blisko łóżka. 

Warto też przed pójściem spać, przewietrzyć sypialnię. Zadbaj również o odpowiednie zaciemnienie pomieszczenia. Bardzo ważny jest także właściwy dobór materaca. 

Zobacz także: Oto prosty sposób na zmechacony koc. Znów będzie jak nowy

loader

RadioZET.pl/kobieta.wp.pl/dziendobry.tvn.pl