Zamknij

Wypierz w tym szalik. Będzie miękki i przyjemny w dotyku

02.01.2023 15:09

Oto domowy sposób na miękki i puszysty szalik. Jest niezastąpiony podczas zimowych dni.

Szalik
fot. Shutterstock

Szalik to nieodłączny element zimowych stylizacji. Biały, w klasyczną kratkę czy w kolorowe paski – w sklepach znajdziemy przeróżne modele, które możemy dopasować do naszych potrzeb. Niestety ten element garderoby po pewnym czasie traci swoją miękkość i puszystość. Aby szybko przywrócić mu dawny wygląd, możemy zastosować podczas prania ten domowy sposób wykorzystywany dawniej chętnie przez nasze babcie.

Twój szalik stał się szorstki i nieprzyjemny w dotyku? Wypróbuj ten trik

Odpowiednio dobrany szalik nie tylko chroni nas przed zimnem i wiatrem, ale też może urozmaicić nasz zimowy look. Z czasem jego materiał staje się mniej elastyczny, ale można temu szybko zaradzić. Wystarczy sięgnąć podczas prania po pewien produkt, który na pewno znajdziesz w swojej kuchennej szafce.

Wlej do miski trochę ciepłej wody oraz dodaj do niej trzy łyżki sody oczyszczonej. Potem wszystko dokładnie wymieszaj. Zanurz w tym swój szalik i odczekaj ok. godzinę. Po tym czasie dokładnie wypłucz go w samej wodzie. Ten domowy produkt sprawi, że twój szalik nabierze miękkości. W dodatku będzie pachniał świeżością. Podobny efekt uzyskasz, wsypując sodę bezpośrednio do bębna pralki.

Zobacz także: Nigdy nie prasuj szalików w ten sposób. To źle wpłynie na ich wygląd  

Jak usunąć zmechacenia na szaliku?

Po dłuższym czasie noszenia szalika możesz zauważyć na nim nieestetyczne zmechacenia. Jeżeli nie masz profesjonalnej golarki do ubrań, w tym przypadku warto sięgnąć po zwykły pumeks. Wystarczy delikatnie przetrzeć nim materiał, a twój szalik znów będzie wyglądał jak w dniu zakupu. Zamiast niego możesz wykorzystać też jednorazową maszynkę do golenia, uważając jednocześnie na to, aby przypadkowo nie zaciągnąć tkaniny.

Zobacz także: Najmodniejsze szaliki damskie i szaliki męskie. Te modele nosimy jesienią i zimą!

loader