Zamknij

Włóż to do szafy. Uporczywy problem zniknie

23.01.2023 15:46

Z twojej szafy wydobywa się nieprzyjemny zapach? Rozwiązanie tego problemu znajdziesz w swojej kuchennej szafce.

Szafa
fot. Shutterstock

Nasze szafy wymagają regularnego odświeżenia. Nowy rok to dobra okazja, aby zrobić w nich generalne porządki. Poza dokładnym przetarciem wszystkich półek z kurzu warto zadbać także o ładny aromat w garderobie. Częstym problemem jest unoszący się we wnętrzu szafy zapach wilgoci. Przeważnie jest to spowodowane złą wentylacją i wilgotnym klimatem w domu. W takim przypadku przydatny może okazać się ten domowy trik.

Połóż w szafie ten produkt. Efekt cię zaskoczy

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że w swojej kuchni znajdzie znakomite naturalne odświeżacze powietrza. Zamiast więc sięgać po specjalistyczne środki, wcześniej warto wypróbować to, co mamy w zasięgu ręki. Idealnym sposobem na szybkie odświeżenie szafy jest zastosowanie zwykłej soli kuchennej. Produkt ten działa jak znakomity pochłaniacz wilgoci.

Jedyne co musisz zrobić, to nasypać odrobinę soli na talerzyk lub do słoiczka, a następnie ustawić naczynie na półce z ubraniami. Aby uzyskać jak najlepszy efekt, czynność tę warto powtarzać regularnie. Ten trik możesz zastosować zarówno w przypadku szafy, jak i komody, w której trzymasz mniejsze akcesoria czy też pościel.

Zobacz także: Chcesz pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z lodówki? Wypróbuj trik z torebką herbaty 

Inne sposoby na ładny zapach w szafie

Podobne właściwości do soli wykazuje soda oczyszczona. Nie tylko pomaga pozbyć się nadmiaru wilgoci, ale też usuwa nieprzyjemne zapachy. Zamiast niej możesz zastosować też ziarenka ryżu o znakomitych właściwościach higroskopijnych. Doskonałym naturalnym odświeżaczem powietrza jest także kawa. Dość często stosowane, szczególnie w okresie zimowym, bywają także suszone skórki pomarańczy lub mandarynek. Dzięki nim wszystkie ubrania nabierają przyjemnego, owocowego aromatu.

Zobacz także: Włóż to warzywo do butów. Efekt będzie zaskakujący

loader