Zamknij

Walczysz z grzybem na ścianie? Spryskaj go tym roztworem, zniknie na dobre

20.01.2023 13:49

Grzyb na ścianie to problem, z którym zmaga się wiele osób. Jeżeli chcesz skutecznie pozbyć się tego pasożyta, wypróbuj domowy sposób z olejkiem herbacianym. Efekt przerośnie twoje oczekiwania.

Grzyb na ścianie
fot. Shutterstock

Grzyb na ścianie nie tylko wygląda bardzo nieestetycznie i psuje gustowność wnętrza, ale - co najważniejsze - szkodzi zdrowiu domowników. Przebywając długo w takim pomieszczeniu, możemy zacząć odczuwać zmęczenie czy bóle brzucha i głowy. Ponadto może dojść do podrażnienia układu oddechowego oraz oczu. Grzyby i pleśń mają też wpływ na rozwój chorób nerek, a nawet mogą być przyczyną problemów z płodnością. 

Ten domowy sposób na pozbycie się grzyba ze ściany to hit

Jak pozbyć się grzyba ze ściany i usunąć pleśń? W sklepach dostępne są specjalne środki. Tego typu preparaty są jednak dość drogie. Dlatego warto wcześniej wypróbować domowe sposoby na zlikwidowanie tego pasożyta. O jednym z nich napisała Wirtualna Polska Kobieta.

Zobacz także: Zrób to podczas prasowania. Twoje ubrania będą zachwycać zapachem

Do wykonania tego triku potrzebny nam będzie tylko jeden produkt. Chodzi tu o olejek herbaciany, który można kupić w większości aptek za około 10-15 zł. Wystarczy wymieszać dwie łyżeczki wspomnianego produktu z dwiema szklankami ciepłej wody. Powstały w ten sposób roztwór przelewamy do butelki z atomizerem, a następnie spryskujemy nim ścianę, na której pojawił się grzyb. Po trzech dniach dokładnie myjemy ją wodą z mydłem, a potem suszymy.

Jak pozbyć się grzyba ze ściany? Inny sposób

Jeżeli z jakichś przyczyn powyższa metoda nie do końca nam odpowiada, możemy również wypróbować inny sposób na pozbycie się grzyba ze ściany. Jak podaje Wirtualna Polska Kobieta, do wykonania tego triku potrzebny nam będzie ocet spirytusowy. Produkt ten, o czym nie wszyscy wiedzą, wykazuje właściwości grzybobójcze.

Wystarczy wymieszać go z wodą w proporcji 4:1. Potem specyfik przelewamy do butelki z atomizerem i spryskujemy nim dany obszar. Odczekujemy około godziny. Kiedy plama wyschnie, dokładnie czyścimy ścianę, a następnie ją suszymy.

Jeżeli chcesz pozbyć się grzyba ze ściany, możesz również wezwać fachowców. Firmy zajmujące się tego typu problemami stosują profesjonalne preparaty i metody, które nie tylko zwalczą pasożyty, ale również skutecznie zabezpieczą przed ich powrotem.

Zobacz także: Przypnij spinacz do słuchawki prysznicowej. Ten trik cię zaskoczy

loader

RadioZET.pl/kobieta.wp.pl