Włóż papier toaletowy do lodówki. Nieprzyjemny zapach szybko zniknie

14.02.2023 13:44

Brzydki zapach w lodówce to problem, z którym zmaga się wiele osób. Na szczęście istnieje prosty sposób na zlikwidowanie nieprzyjemnej woni. Wystarczy, że włożymy do wnętrza urządzenia rolkę papieru toaletowego.

Jak pozbyć się brzydkiego zapachu z lodówki? Wypróbuj trik z papierem toaletowym
fot. Shutterstock

Domowe sposoby cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Nic zresztą dziwnego. W końcu tego typu metody są nie tylko bardzo skuteczne, ale i proste w przygotowaniu. Dodatkowo ich wykonanie nie pochłania dużo czasu. Ostatnio pisaliśmy, jak uratować storczyka. Okazuje się, że wystarczy dodać do niego czosnek, który szybko ożywi tę roślinę. Teraz z kolei przedstawimy domowy sposób na pozbycie się brzydkiego zapachu z lodówki. W tym triku pomoże nam... papier toaletowy.

Włóż papier toaletowy do lodówki. Nieprzyjemny zapach szybko zniknie

Nieprzyjemny zapach w lodówce to prawdziwa zmora wielu osób. W takiej sytuacji najlepiej zrobić generalne porządki. Należy dokładnie wyczyścić wnętrze urządzenia, a także przejrzeć znajdujące się w lodówce artykuły spożywcze. Do kosza powinny trafić wszystkie przeterminowane produkty i nieświeże mięso. Istnieje jednak duże prawdopodobieństwo, że nawet po wysprzątaniu urządzenia jeszcze przez pewien czas będzie się w nim utrzymywał brzydki zapach. Na szczęście i na to jest sposób.

Zobacz także: Zrób to podczas prasowania. Twoje ubrania będą zachwycać zapachem

Jak podaje portal kobieta.onet.pl, do wykonania tego domowego triku potrzebne nam będą tylko dwa produkty: soda oczyszczona oraz - co dla wielu może być niemałym zaskoczeniem - papier toaletowy. Jeżeli chcemy pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z lodówki, wystarczy, że zamoczymy papier w wodzie z odrobiną sody, a następnie włożymy rolkę do urządzenia. I gotowe!

Jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z lodówki? Podpowiadamy

Jeżeli z jakichś przyczyn powyższy sposób na pozbycie się brzydkiego zapachu z lodówki nie do końca nam odpowiada, można również wypróbować inny trik. W usunięciu tego uporczywego problemu pomogą nam też fusy z kawy. Wystarczy włożyć do środka urządzenia miseczkę wypełnioną fusami. Już po kilkunastu minutach nieświeży zapach zniknie.

Nieprzyjemną woń można również zwalczyć cytryną. Jak to zrobić? To bardzo proste. Należy umieścić w lodówce plasterek lub skórkę z tego owocu i zostawić ją na noc. Dla uzyskania jak najlepszych efektów czynność tę najlepiej powtarzać minimum raz w tygodniu.

Zobacz także: Postaw to za drzwiami. W ten sposób pozbędziesz się popularnego problemu

loader

RadioZET.pl/kobieta.onet.pl