Zamknij

To częsty błąd w pielęgnacji gwiazdy betlejemskiej. Przez to roślina szybko marnieje

08.12.2022 15:45

Gwiazda betlejemska to popularna świąteczna dekoracja. Jak o nią dbać, aby długo cieszyła oko pięknym wyglądem? Zwróć uwagę na ten szczegół.

Gwiazda betlejemska
fot. Shutterstock

Jedną z roślin, którą chętnie wykorzystujemy do tworzenia świątecznych aranżacji, jest gwiazda betlejemska. Ten unikalny kwiat może być piękną ozdobą wigilijnego stołu. I chociaż nie jest on zbyt wymagający w uprawie, to warto zwrócić uwagę na pewną kwestię. Dzięki temu roślina będzie wyglądać przepięknie przez całe święta.

Jak dbać o gwiazdę betlejemską?

Gwiazda betlejemska wprowadzi do każdego wnętrza magiczny, świąteczny klimat. Jeżeli jednak zauważysz, że jej liście stały się żółte, trzeba działać jak najszybciej. Często jest to wynikiem nadmiernego podlewania rośliny.

Kwiat ten nie lubi zbytniej wilgoci. W przypadku, gdy ziemia będzie zbyt mokra, warto na wszelki wypadek przesadzić roślinę do innej doniczki. Gwiazdę betlejemską najlepiej podlewać co drugi dzień, wykorzystując do tego odstaną wodę. Od czasu do czasu możemy także delikatnie zraszać jej liście.

Zobacz także: 6 ozdób świątecznych DIY. Jak zrobić najpiękniejsze ozdoby do domu? 

Czego nie lubi gwiazda betlejemska?

Gwiazda betlejemska jest kapryśna w kwestii temperatury. Kwiat ten źle znosi chłód, dlatego nie powinniśmy umieszczać jej w miejscach, gdzie będzie narażona na przeciągi. Nie należy także stawiać jej w zbyt zacienionych pomieszczeniach, bowiem może to doprowadzić do szybkiego opadania liści.

Zobacz także: Tiktokerka pokazała, jak zrobić świąteczne świece. Będą piękną ozdobą domu

loader