Spryskaj meble tą mieszanką. Kurz już nie będzie problemem

23.11.2022 13:17

Jak łatwo usunąć kurz z mebli? Ten trik z pewnością pomoże ci w domowych porządkach.

Sprzątanie
fot. Sutterstock

Walka z kurzem przypomina syzyfową pracę. Mimo naszych starań już po kilku dniach ten na nowo osadza się na podłodze czy meblach. Przetarcie tych powierzchni samą ścierką i wodą nie zawsze jest wystarczające. W takim przypadku warto wypróbować pomysł jednej z użytkowniczek TikToka. Pokazała ona, jak szybko pozbyć się kurzu z pomocą pewnej mikstury. O czym mowa?

Czym wycierać kurz? Sięgnij po ten trik z TikToka

TikTok jest pełen różnych domowych porad, w tym także tych dotyczących sprzątania mieszkania. Podczas robienia porządków może ci się przydać ten trik jednej z tiktokerek. Kobieta zdradziła, jak udaje jej się utrzymać czystość w mieszkaniu przez dłuższy czas. Sekret tkwi w pewnej miksturze.

Wystarczy wymieszać odrobinę wody z płynem do zmiękczania tkanin. Kiedy roztwór będzie gotowy, należy przetrzeć nim wszystkie powierzchnie za pomocą ścierki. Dzięki temu wszystkie powierzchnie nabiorą blasku, a kurz nie będzie osiadał się na nich tak szybko. Zaletą tego rozwiązania jest także przyjemny zapach, który wypełni cały dom.

Zobacz także: Chcesz odświeżyć kanapę i pozbyć się z niej plam? Mamy na to skuteczny sposób

Domowe środki, które możesz wykorzystać do czyszczenia mebli

Podczas sprzątania domu warto wypróbować także inne sposoby na czyszczenie mebli. Wśród nich dużą popularnością cieszy się zwykły ocet. Przed użyciem należy rozrobić go z wodą. Z kolei do polerowania drewnianych powierzchni warto sięgnąć po oliwę z oliwek w połączeniu z sokiem z cytryny. Taki płyn sprawi, że nabiorą one pięknego połysku.

Zobacz także: Jak wyczyścić szklany wazon? Oto przydatny trik z TikToka

loader