Twoja strelicja marnieje w oczach? To częsta przyczyna

08.02.2023 14:35

Dlaczego strelicja nie rozwija się prawidłowo? Okazuje się, że przyczyna może być bardzo prosta.

Strelicja
fot. Shutterstock

Strelicja biała, choć może nie jest popularna w naszych domach tak jak monstera czy paproć, to nie można jej odmówić niezwykłego piękna. Roślinę tę ze względu na kształt jej kwiatów często określa się mianem rajskiego ptaka. Rzeczywiście strelicja wprowadza do domu nieco egzotycznego klimatu. Ten urokliwy kwiat często zdobi nasze mieszkania. Okazuje się, jednak, że wiele osób umiejscawia go w złym miejscu.

Gdzie postawić strelicję?

Jeżeli zauważyłeś, że wygląd twojej strelicji jest daleki od ideału, przede wszystkim zastanów się, czy trzymasz ją we właściwym miejscu. Jest to kwiat, który wymaga odpowiednich warunków domowych. Ta roślina lubi ciepłe stanowiska z dużą ilością światła. Nie należy trzymać jej zatem w ciemnych pomieszczeniach. Najlepiej ustawić ją w pobliżu okna, gdzie będzie miała stały dostęp do promieni słonecznych.

Poza tym koniecznie uważaj na to, aby nie stawiać jej w miejscu, w którym panuje duży przeciąg. Prędzej czy później to odbije się negatywnie na jej kondycji. W pokoju nie może być również zbyt zimno. Strelicja biała najlepiej znosi temperatury mieszczące się w przedziale od 20 do 25 stopni Celsjusza.

Zobacz także: Przetrzyj tym liście monstery. Efekt będzie niesamowity

Jak pielęgnować strelicję?

Strelicja potrzebuje regularnego podlewania. Najlepiej nawadniać ją raz w tygodniu. Latem można nieco zwiększyć tę częstotliwość, w zależności od stanu podłoża. Jeżeli gleba jest jeszcze nieco wilgotna, należy pozwolić jej odrobinę przeschnąć, żeby nie doprowadzić do przelania rośliny. Od czasu do czasu nie zaszkodzi również spryskać jej liście wodą albo delikatnie przetrzeć je przy pomocy wilgotnej ścierki.

Zobacz także: Jaką ziemię do storczyków wybrać, by utrzymać kwiat w dobrej kondycji?

loader