Nie rób tego tulipanom. Przez to szybciej zwiędną

09.03.2023 09:49

Zależy ci na tym, aby tulipany w wazonie zachowały swój piękny wygląd przez wiele dni? Unikaj tego błędu.

Tulipany
fot. Shutterstock

Bukiet tulipanów to piękna ozdoba domu, która wnosi do każdego wnętrza odrobinę wiosennej energii i czyni je przytulniejszym. Ten barwny akcent doskonale podkreśli wystrój twojego salonu czy jadalni. Po Dniu Kobiet zapewne wiele pań chciałoby się cieszyć jego widokiem jak najdłużej. Niestety przez ten prosty, często popełniany przez nas błąd, możemy sprawić, że nasze kwiaty szybko stracą swoją świeżość. O czym mowa?

Jak dbać o tulipany w wazonie? Ważny jest ten szczegół

Jeżeli zależy ci na tym, aby bukiet tulipanów zachwycał wyglądem przez dłuższy czas, zwróć uwagę na to, w jakiej wodzie go trzymasz. Nie powinna być ona ani zbyt ciepła, ani zbyt lodowata. Najlepiej użyć odstanej wody z kranu o temperaturze pokojowej. W przeciwnym razie łodygi oraz liście szybko ulegną zwiędnięciu.

Jest jeszcze inna równie ważna kwestia. Wiele osób przed włożeniem kwiatów do wazonu wypełnia go wodą niemal w całości. Nie jest to wskazane. Tulipany najlepiej tylko lekko zanurzyć w wodzie, uważając na to, aby nie przykrywała ich liści. Zbyt duża wilgoć sprawia, że rośliny te szybko marnieją.

Zobacz także: Kiedy wykopać tulipany? Żmudna, ale potrzebna praca

Triki na świeżość tulipanów

Aby tulipany przetrwały jak najdłużej, możesz wypróbować różne domowe środki. Niektóre z nich znajdziesz w swojej kuchni. Doskonałą naturalną odżywką do kwiatów ciętych jest m.in. cukier. Wystarczy wsypać łyżeczkę tego produktu do wody w wazonie, a twoje rośliny z pewnością odżyją. Zamiast niego możesz wykorzystać też odrobinę miodu, który zapewni im odpowiednią dawkę składników mineralnych i tym samym przedłuży ich trwałość.

Zobacz także: Tulipany - bukiet pełen znaczeń. Co symbolizują kolory tulipanów?

loader