Zamknij

Przetrzyj tym liście monstery. Efekt będzie niesamowity

18.01.2023 14:58

Monstera to królowa wśród roślin na naszych parapetach. Jak o nią dbać? Ten domowy trik zapewni jej piękny wygląd.

Monstera
fot. Shutterstock

Od kilku sezonów dużą popularnością w naszych domach cieszy się monstera. Ten oryginalny kwiat o pięknych, rozłożystych liściach jest efektowną ozdobą każdego wnętrza. Nie jest to roślina szczególnie trudna w uprawie, jednak od czasu do czasu przydadzą się jej małe zabiegi pielęgnacyjne. Aby zawsze zachwycała wyglądem, warto zastosować ten łatwy i jednocześnie tani sposób.

Czym nabłyszczyć liście monstery?

W twojej domowej dżungli nie może zabraknąć monstery. Ta okazała roślina doskonale sprawdzi się jako naturalna dekoracja w salonie czy w sypialni, tworząc we wnętrzu przytulny klimat. Jeżeli zależy ci na tym, aby zawsze prezentowała się bez zarzutu, do jej pielęgnacji możesz wykorzystać produkt, który z pewnością masz w swojej kuchni. Mowa o oliwie z oliwek. Wiele osób stosuje ją przeważnie podczas gotowania, nie zdając sobie sprawy z jej innych, domowych właściwości.

Oliwa to znakomity naturalny nabłyszczacz. Wystarczy nanieść 2-3 krople produktu na ściereczkę, a następnie bardzo delikatnie przetrzeć nią liście monstery. Ten sposób sprawi, że nabiorą one ładnego połysku, a jednocześnie uchroni je przed szybkim osadzaniem się kurzu. Taki zabieg wystarczy przeprowadzić raz czy dwa razy w miesiącu.

Zobacz także: Czym podlewać paprotkę, aby miała piękne liście? Ten domowy sposób stosowały nasze babcie

Jak pielęgnować monsterę?

Chociaż monstera nie jest wymagającym kwiatem, to jednak nie można zlekceważyć kilku kwestii podczas jej pielęgnacji. Przede wszystkim ta popularna roślina doniczkowa źle znosi zbytnią wilgotność podłoża. Nie powinno się zatem podlewać jej za często ani zbyt obficie. Zimą można to robić trzy razy na miesiąc. Poza tym nie należy wystawiać jej na silne działanie promieni słonecznych. Bardziej komfortowo czuje się w zacienionych miejscach. Lepiej zrezygnować z uprawy tej rośliny, jeżeli jesteś właścicielem kota. Przypadkowe zjedzenie jej liści przez zwierzę może bowiem spowodować u niego zatrucie i szereg innych dolegliwości.

Zobacz także: Włóż ten gadżet do doniczki. Dzięki niemu uratujesz rośliny zimą

loader