Wrzuć gąbkę do pralki i zobacz co się stanie. Pozbędziesz się pewnego problemu

08.12.2022 12:02

Do czego może ci się przydać zwykła gąbka do naczyń podczas prania? Oto niezwykły trik z TikToka.

Gąbka kuchenna
fot. Shutterstock

TikTok to prawdziwa kopalnia różnych domowych porad. Użytkownicy tej platformy często zamieszczają na niej triki dotyczące sprzątania. Niektóre z nich bywają dość zaskakujące jak np. ten z wykorzystaniem gąbki kuchennej do prania. Okazuje się, że dzięki temu możemy łatwo uporać się z pewnym problemem.

Gąbka kuchenna do prania? Oto zaskakujące działanie tego produktu

W sezonie zimowym możemy zaobserwować wzmożone linienie naszych pupilów. Ich sierść z łatwością osadza się nie tylko na dywanach, ale i odzieży. Aby szybko pozbyć się jej z ubrań, możemy wypróbować ten trik tiktokerki. Z pewnością docenią go wszyscy posiadacze czworonogów.

W tym przypadku pomocna może okazać się właśnie sucha gąbka do naczyń. Wystarczy wrzucić ją pralki razem z ubraniami i wybrać odpowiedni tryb. Tym sposobem szybko usuniemy sierść z naszej odzieży bez konieczności sięgania po profesjonalne rolki do czyszczenia ubrań. Zobaczcie, jakie to proste.

Zobacz także: Jak prać ubrania, aby ich nie zniszczyć? Poznaj 5 wskazówek

Inne nietypowe zastosowania gąbki do naczyń

Zmywak do naczyń ma znacznie więcej zastosowań. Warto włożyć go do lodówki, aby pozbyć się wilgoci z urządzenia. Poza tym może się sprawdzić nie tylko w kuchni. Ten niepozorny przedmiot przyda nam się także w pielęgnacji kwiatów. Umieszczony w doniczce pochłonie nadmiar wody podczas podlewania, co zapobiegnie szybkiemu gniciu korzeni roślin.

Zobacz także: 1 gąbka = 82 miliardy bakterii. Wreszcie wiemy, jak często je zmieniać!

loader