Zamknij

Podlej tym skrzydłokwiat. Będzie jeszcze piękniejszy

03.01.2023 15:11

Ten produkt warto wykorzystać jako domowy nawóz. Dzięki niemu skrzydłokwiat będzie się rozwijał znacznie szybciej.

Skrzydłokwiat
fot. Shutterstock

Skrzydłokwiat cieszy się dużą popularnością w aranżacji wnętrz. Ta piękna roślina wygląda niezwykle efektownie. Poza tym nie jest zbyt wymagająca w uprawie, chociaż warto pamiętać o tym, aby trzymać ją w zacienionym miejscu z dala od przeciągów. Posiadanie tego kwiatu ma jeszcze jedną ważną zaletę – pomaga oczyścić powietrze i wpływa pozytywnie na klimat w domu. Aby ta roślina jak najdłużej zachwycała wyglądem, warto wykorzystać do jej nawożenia ten domowy sposób.

Jak dbać o skrzydłokwiat? Ten nawóz jest niezwykle skuteczny

Skrzydłokwiat nie wymaga specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych, ale od czasu do czasu warto go wzmocnić, stosując różne domowe nawozy. Jak podaje portal Wirtualna Polska Kobieta w takim przypadku dobre rezultaty może zastosowanie fusów po kawie. Są one bogate w wiele składników odżywczych, które wspomagają wzrost rośliny.

Możemy wykorzystać je na dwa sposoby. Pierwszy z nich polega na przygotowaniu naturalnej odżywki w płynie. W tym celu wystarczy zalać fusy wodą i otrzymanym roztworem podlewać roślinę. Resztki napoju możemy też wymieszać w doniczce z ziemią.

Zobacz także: Postaw ten kwiat w domu. Przyciąga szczęście i pieniądze  

Inne naturalne sposoby na nawożenie roślin

W swojej kuchni znajdziesz także inne produkty, które możesz wykorzystać do nawożenia roślin doniczkowych. Wśród nich dużą popularnością cieszą się skorupki po jajkach. Najlepiej przygotować z nich płynny nawóz do podlewania kwiatów. Równie przydatny może okazać się czosnek, który chroni liście i łodygi przed różnymi chorobami.

Zobacz także: Postaw ten kwiat w łazience. Pozbędziesz się nadmiaru wilgoci

loader

RadioZET.pl/kobieta.wp.pl