Wyrzucasz skórki od mandarynki? Sprawdź, jak możesz je jeszcze wykorzystać w swoim domu

10.02.2022 12:39

Jak wykorzystać skórki od mandarynki w domowych porządkach? Ich zastosowanie z pewnością cię zaskoczy.

Mandarynki
fot. Shutterstock

Mandarynki to owoce, po które chętnie sięgamy każdego dnia. Są źródłem wielu witamin i minerałów. Ponadto ich soczysty, słodki smak i piękny aromat wprawiają nas w wyjątkowy nastrój. Zazwyczaj po obraniu mandarynek wyrzucamy ich skórki od razu do kosza. Okazuje się jednak, że mogą nam się przydać podczas sprzątania domu. W jaki sposób? Podpowiadamy.

Domowe sposoby: jak wykorzystać skórki od mandarynki w domowych porządkach?

Skórki od mandarynek mogą sprawdzić się jako domowy, naturalny środek do czyszczenia powierzchni. Zamiast sięgać od razu po silne detergenty, warto wypróbować najpierw ich niezwykłe właściwości.

Najlepiej wrzucić je do garnka, a następnie zalać octem. Po upływie kilku godzin gotowy roztwór przelewamy do butelki. Taki płyn z powodzeniem możemy wykorzystać do mycia różnych powierzchni w kuchni czy w łazience. Dzięki temu twój dom zawsze będzie lśnił czystością.

Zobacz także: Większość ludzi je mandarynki w ten sposób. Lekarze przestrzegają: To błąd. Można bardzo zaszkodzić zdrowiu

Domowe porady: inne zastosowanie skórek od mandarynek

Skórki od mandarynek mogą sprawdzić się również jako domowy odświeżacz powietrza. Warto je wcześniej zasuszyć, a następnie umieścić na talerzyku w kuchni lub salonie. To sprawi, że wnętrze wypełni się świeżym, owocowym aromatem. Dzięki nim pozbędziesz się również nieprzyjemnego zapachu w lodówce.

loader