Zamknij

Włóż fusy po kawie do szafy. Efekt cię zaskoczy

15.03.2022 11:57

Zazwyczaj pozbywasz się fusów od kawy? To błąd! Włóż je do swojej szafy i zobacz, co się stanie.

Fusy od kawy
fot. Shutterstock

Cudowny aromat i smak kawy jest niezastąpiony o poranku. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że ten napój może mieć znacznie szersze zastosowanie niż tylko spożywcze. Zanim wyrzucisz fusy po kawie do kosza, spróbuj je wykorzystać podczas domowych porządków. Możesz umieścić je np. w swojej szafie. Dlaczego? Ta odpowiedź z pewnością będzie dla ciebie zaskoczeniem.

Domowe porady: dlaczego warto umieścić fusy po kawie w szafie?

Fusy po kawie działają niczym naturalny odświeżacz powietrza. Doskonale pochłaniają nieprzyjemne zapachy z i powodzeniem mogą zastąpić aromatyczne saszetki do szafy i inne tego typu produkty.

Wystarczy ustawić je na półce w filiżance lub na małym talerzyku. Trzeba pamiętać o tym, aby wymieniać fusy co jakiś czas. Dzięki temu w naszej szafie zawsze będzie unosił się przyjemny, świeży aromat kawy.

Zobacz także: Wypróbuj domowy środek czyszczący. To najtańszy sposób na lśniący dom

Domowe porady: jak jeszcze wykorzystać fusy po kawie?

Lista pomysłów na wykorzystanie fusów po kawie jest bardzo długa. Sprawdzą się jako naturalny nawóz do kwiatów albo jako domowy środek do czyszczenia różnych powierzchni w kuchni czy łazience. Wiosną i latem warto umieścić je na tarasie lub balkonie. Zawarte w kawie związki mogą bowiem skutecznie odstraszyć różne owady.

Zobacz także: Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET

loader