Zamknij

W twoim mieszkaniu jest zbyt wilgotno? Wykorzystaj ten trik

23.09.2022 12:46

Jak się pozbyć nadmiaru wilgoci w mieszkaniu? To wcale nie jest takie trudne, jak ci się wydaje.

Wilgoć w mieszkaniu
fot. Shutterstock

Zbyt duża wilgoć w domu to problem, którego nie należy lekceważyć. Taka sytuacja może wynikać z wielu różnych czynników. Często ma to związek z niesprawną wentylacją. Po jakimś czasie taki klimat w mieszkaniu może źle wpłynąć na domowników, powodując u nich pogorszenie samopoczucia, w tym różne dolegliwości np. ze strony układu oddechowego. W walce z tym problemem możemy wykorzystać różne domowe sposoby.

Domowe sposoby: jak się pozbyć nadmiaru wilgoci wewnątrz domu?

Zastosowanie domowych sposobów na dużą wilgotność powietrza w mieszkaniu z pewnością nie rozwiąże całego problemu, ale warto je wypróbować. Tym bardziej że są to naturalne metody, które w dodatku nie będą zbyt dużym obciążeniem dla naszej kieszeni.

Jak podaje portal Wirtualna Polska Kobieta, znakomitym pochłaniaczem wilgoci są sól morska oraz soda oczyszczona. Najlepiej rozsypać je na talerzykach, przykryć szczelnie gazą i umieścić w różnych miejscach w domu – w szczególności tych, w których panuje duża wilgotność, jak łazienka czy kuchnia. Aby osiągnąć zadowalający efekt, trzeba pamiętać o regularnej wymianie tych produktów na nowe.

Zobacz także: Włóż szklankę ryżu do szafy. Dzięki temu trikowi pozbędziesz się nieprzyjemnego zapachu i wilgoci

Domowe porady: jak zapobiegać wilgoci w mieszkaniu?

W utrzymaniu prawidłowej wilgotności w domu pomocne może być wietrzenie mieszkania. Warto to robić regularnie nawet podczas chłodniejszych dni. Przydatne mogą okazać się też niektóre gatunki kwiatów np. paproć, która chroni wnętrze przed pojawieniem się pleśni. Poza tym warto zainwestować w profesjonalne pochłaniacze wilgoci.

Zobacz także: Nie wyrzucaj saszetek z silikonem! 6 pomysłów, jak wykorzystać torebeczki z pochłaniaczem wilgoci

loader

RadioZET.pl/kobieta.wp.pl