Zamknij

Twoje buty są mokre od deszczu? Sprawdź, jak je wysuszyć domowym sposobem

16.03.2022 14:39

Jak szybko wysuszyć buty? Wypróbuj ten domowy sposób. Jest on niezwykle skuteczny.

Suszenie butów
fot. Shutterstock

Marcowa pogoda potrafi być nieprzewidywalna i często zaskakuje nas podczas długich spacerów nagłym deszczem. W takich niespodziewanych sytuacjach nasze buty mogą ulec przemoczeniu. Zazwyczaj po powrocie do domu natychmiast suszymy je na grzejniku, ale pod wpływem wysokiej temperatury mogą się zniszczyć. Istnieje jeszcze inny, skuteczny sposób na pozbycie się z nich wilgoci. I to z wykorzystaniem produktu, który na pewno masz w swojej kuchni.

Domowe sposoby: jak szybko wysuszyć mokre buty?

Przemoknięte obuwie można wysuszyć znacznie szybciej, wykorzystując do tego ryż. Produkt ten znakomicie pochłania wilgoć i dzięki temu uratuje nasze obuwie.

Wystarczy włożyć torebkę ryżu do butów albo wsypać go do nich luzem. Następnie najlepiej zostawić je w takiej formie na całą noc w pobliżu źródła ciepła. W razie potrzeby czynność można powtórzyć. Efekt z pewnością cię zaskoczy.

Zobacz także: Poznaj domowy sposób na polerowanie butów. Dzięki niemu będą piękne i lśniące

Domowe sposoby: inne sposoby na wysuszenie butów

Nadmiaru wilgoci z obuwia możesz pozbyć się również za pomocą sody oczyszczonej, która przy okazji zneutralizuje nieprzyjemne zapachy. Możesz także umieścić w nich ręczniki papierowe i wymieniać je co jakiś czas, gdy staną się mokre. W przypadku mocno przemokniętych butów przydatna będzie też suszarka do włosów, jednak w trakcie jej używania trzeba pamiętać o zachowaniu odpowiedniej odległości od obuwia.

Zobacz także: Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET

loader