Zamknij

Zamiast kupować oczyszczacz powietrza, wypróbuj nasz przepis. Szybko pozbędziesz się zanieczyszczeń

09.04.2021 12:09

Oczyszczacz powietrza to popularne urządzenie, które usuwa z mieszkania zanieczyszczenia, alergeny, smog i wirusy. Tego typu sprzęt dostępny jest w każdym sklepie RTV, ale niestety sporo kosztuje. Istnieje jednak domowy sposób, dzięki któremu równie skutecznie oczyścisz powietrze w swojej przestrzeni.

roślina
fot. ---

Szukasz pomysłu na alternatywę dla oczyszczacza powietrza? Wystarczy skorzystać z domowego sposobu. Za jego pomocą uporasz się z wszelkimi zanieczyszczeniami niewidocznymi gołym okiem. Nasza metoda jest prosta i niedroga. Do przeprowadzenia jej będziesz potrzebować węgla aktywnego z apteki i rośliny doniczkowej.

Przepis na domowy oczyszczacz powietrza

Domowy oczyszczacz powietrza z naszego przepisu daje podobne rezultaty jak profesjonalne urządzenia dostępne na rynku. Poza tym, że jest skuteczny, kosztuje zaledwie kilka złotych. Aby go wykonać, potrzebny ci będzie węgiel aktywny w tabletkach, który działa jak naturalny pochłaniacz toksyn.

Węgiel aktywny używany jest m.in. w maskach przeciwsmogowych. Co ciekawe, nie tylko filtruje zanieczyszczenia, ale też pobudza rośliny do wzrostu. Kiedy połączysz tę substancję z kwiatkiem w doniczce, otrzymasz alternatywę dla elektrycznych urządzeń oczyszczających powietrze. Jeśli chcesz uzyskać najlepsze rezultaty, postępuj zgodnie z naszymi wskazówkami.

Zobacz także: Nie masz ręki do roślin? Tych kwiatów nie trzeba często podlewać!

Jak zrobić domowy oczyszczacz powietrza?

Przygotowanie domowego oczyszczacza powietrza jest banalnie proste. Jak informuje serwis kobieta.onet.pl, wystarczy dokładnie rozkruszyć węgiel aktywnym i wsypać go na ziemię w doniczce. W ten sposób roślina zacznie filtrować zanieczyszczone powietrze poprzez korzenie. Pamiętaj, aby co 3-4 tygodnie dodawać kolejne tabletki z węglem.

loader

Zastanawialiście się kiedyś, jak mieszkają Ania i Robert Lewandowscy? Jeżeli tak, musicie tu zajrzeć!

źródło: kobieta.onet.pl