Zamknij

Przemyj płytki łazienkowe tym produktem. Usuniesz wszystkie zacieki

14.10.2022 15:06

Czym wyczyścić płytki łazienkowe, aby pozbyć się z nich zacieków? Wykorzystaj ten domowy sposób. Różnicę zauważysz od razu.

Czyszczenie płytek łazienkowych
fot. Shutterstock

Sprzątanie łazienki bywa dość wymagającym i czasochłonnym zadaniem. Najlepiej zacząć je od czyszczenia płytek ściennych i podłogowych, co wbrew pozorom, wcale nie jest aż takie proste. Z łatwością osadza się bowiem na nich nie tylko kurz, ale również osad z kamienia itp. Takie zabrudzenia możemy usunąć za pomocą profesjonalnych środków albo skorzystać z tego, co skrywa nasza kuchnia.

Jak wyczyścić płytki łazienkowe? Sprawdzony sposób

O porządek w łazience należy dbać regularnie. W przeciwnym razie sprzątanie zabierze nam znacznie więcej czasu i energii. W pierwszej kolejności warto dokładnie wyczyścić płytki łazienkowe, które w dużym stopniu rzutują na ogólny wygląd pomieszczenia. Nawet najmniejsze zacieki mogą sprawić, że łazienka będzie wyglądać na zaniedbaną.

Do mycia płytek łazienkowych możemy wykorzystać popularny produkt ze swojej kuchni. Mowa o kwasku cytrynowym, który ma znakomite właściwości czyszczące. Doskonale usuwa trudny osad z kamienia, dzięki czemu wszystkie płytki znów będą wyglądały jak nowe. Wystarczy dwie łyżeczki tego produktu wymieszać z litrem wody, a następnie takim roztworem przetrzeć wszystkie zabrudzone miejsca. Ten prosty sposób z pewnością trafi na listę twoich ulubionych domowych trików.

Zobacz także: Tej rzeczy nigdy nie należy trzymać w łazience. O czym mowa?

Inne sposoby na czystą i lśniącą łazienkę

Jednym z produktów, po który chętnie sięgamy podczas sprzątania łazienki, jest również ocet. Z jego pomocą możemy wyczyścić nie tylko płytki, ale też wannę czy umywalkę. Jeżeli jednak drażni cię jego zapach, masz do wyboru też sodę oczyszczoną. O jej niezliczonych właściwościach można mówić godzinami. Nie tylko pomaga pozbyć się zabrudzeń z różnych powierzchni, ale też doskonale pochłania brzydkie zapachy.

Zobacz także: Oto domowy sposób na nieprzyjemny zapach z łazienki. Jest naprawdę skuteczny  

loader