Zamknij

Posyp zlew tym produktem. Efekt zauważysz od razu

12.10.2022 12:44

W jaki sposób szybko odświeżyć kuchenny zlew? Wypróbuj ten prosty trik. Jest niezwykle skuteczny.

Czyszczenie zlewu
fot. Shutterstock

Utrzymanie czystości w kuchni nie jest prostym zadaniem. Codzienne przygotowywanie potraw zdecydowanie nam tego nie ułatwia. Jednym z kuchennych miejsc, na które powinniśmy zwrócić szczególną uwagę podczas domowych porządków, jest zlewozmywak. To prawdziwe siedlisko różnych drobnoustrojów, które mogą być zagrożeniem dla naszego zdrowia. Do jego odświeżenia warto wykorzystać ten szybki domowy trik.

Posyp zlewozmywak tym produktem. Będziesz zaskoczony jego działaniem

Nasza kuchnia skrywa wiele produktów, które są niezastąpione w codziennych porządkach. Z powodzeniem możesz wykorzystać je również do odświeżenia zlewu. Jednym z najskuteczniejszych domowych środków jest soda oczyszczona, dzięki której szybko pozbędziesz się różnych zabrudzeń. Wystarczy posypać nią powierzchnię zlewu, odczekać kilka minut, a następnie wszystko dokładnie wypłukać.

To tani i dobry sposób na to, aby twój zlewozmywak odzyskał dawny wygląd. Sodę warto stosować jeszcze z jednego powodu - doskonale pochłania nieprzyjemne zapachy. Aby wzmocnić jej działanie, należy wsypać ją również do odpływu. Dzięki temu z łatwością usuniemy brzydką woń unoszącą się ze zlewu.

Zobacz także: O tym zapominamy podczas sprzątania kuchni. To może źle wpłynąć na nasze zdrowie

Dzięki tym produktom twój zlew będzie jak nowy

Aby twój zlew zawsze lśnił czystością, możesz wypróbować działanie również innych domowych produktów. W takim przypadku doskonale sprawdza się zwykły ocet o znakomitych właściwościach antybakteryjnych. Najlepiej wymieszać go z wodą, a następnie dokładnie umyć tym płynem całą powierzchnię. Zlewozmywak możesz też szybko odświeżyć za pomocą kwasku cytrynowego, który zlikwiduje wszystkie widoczne zacieki.

Zobacz także: Zlewozmywaki do kuchni - jak wybrać najlepszy?

loader