Zamknij

Postaw ten kwiat w łazience. Pozbędziesz się nadmiaru wilgoci

25.08.2022 13:28

W twojej łazience panuje zbyt wilgotne powietrze? Dzięki tej roślinie łatwo uporasz się z tym problemem.

Kwiaty w łazience
fot. Shutterstock

Kwiaty doniczkowe to piękna ozdoba domu. Warto je umieścić nie tylko w salonie czy sypialni, ale również w łazience. Wiele osób unika stawiania roślin w tym pomieszczeniu w obawie przed tym, że szybko zwiędną. Istnieje jednak wiele gatunków, które w takich warunkach sprawdzą się idealnie. Jedynym z nich jest ten wyjątkowy kwiat. Nie tylko pięknie wygląda, ale też pomaga pozbyć się nadmiaru wilgoci. O czym mowa?

Domowe porady: postaw ten kwiat w łazience, a pozbędziesz się z niej nadmiaru wilgoci

Częste korzystanie z łazienki sprawia, że łatwo gromadzi się w niej wilgoć. Aby poprawić jakość powietrza w tym miejscu, możesz umieścić w nim paproć. Jest to roślina, której niestraszne są ciemne pomieszczenia. Wręcz przeciwnie – kwiat ten lubi zacienione przestrzenie z dala od silnych promieni słonecznych.

Poza tym paproć to doskonały naturalny pochłaniacz wilgoci. W dodatku działa niczym filtr, który znakomicie oczyszcza powietrze z nadmiaru toksyn i zapobiega powstawaniu pleśni. Oczywiście nie można zapomnieć również o jej walorach estetycznych. Dzięki niej każda łazienka nabierze przytulnego klimatu.

Zobacz także: Najmodniejsze kwiaty doniczkowe - jakie wybrać do domu?

Domowe porady: inne sposoby na wilgotne powietrze w łazience

Aby pozbyć się nadmiaru wilgoci z łazienki, pamiętaj o regularnym wietrzeniu pomieszczenia. Staraj się również nie zostawiać w nim mokrego prania. Jeżeli masz taką możliwość, skorzystaj z suszarki lub rozwieś ubrania na balkonie.

Możesz także zaopatrzyć się w specjalne osuszacze powietrza. Poza tym na półkach warto umieścić ziarenka ryżu, które również pochłaniają nadmiar wilgoci, a poza tym neutralizują brzydkie zapachy we wnętrzach.

Zobacz także: Postaw tę roślinę w sypialni. Będziesz spał znacznie lepiej

loader