Zamknij

Oto domowy sposób na ukąszenia owadów. Złagodzi ból i zmniejszy swędzenie

29.07.2022 09:54

Ukąsił cię komar lub meszka? Sprawdź, jak szybko złagodzić nieprzyjemne dolegliwości tym domowym sposobem.

Ukąszenie owada
fot. Shutterstock

Latem więcej czasu spędzamy na świeżym powietrzu. Relaks w ogrodzie czy na kempingu potrafią nam jednak uprzykrzyć różne owady. Ich ukąszenia mogą powodować ból, swędzenie, a nawet opuchliznę skóry. Nie zawsze mamy pod ręką różne specjalistyczne środki na takie dolegliwości. W takim przypadku warto wypróbować domowe metody, które mogą nam przynieść znaczną ulgę.

Domowe porady: skuteczny sposób na ukąszenia owadów

Wzmożoną aktywność owadów można zauważyć latem nie tylko w lasach czy parkach, ale również w przydomowych ogrodach. Szczególnie uciążliwe bywają komary i meszki, których ukąszenia powodują wiele nieprzyjemnych objawów. W takim przypadku warto zareagować jak najszybciej i sięgnąć po ten domowy sposób.

W złagodzeniu nieprzyjemnych dolegliwości może pomóc… cebula. Wystarczy przekroić ją na pół i przyłożyć do skóry w miejscu ukąszenia. To warzywo działa antybakteryjnie i przeciwzapalnie, dzięki czemu swędzenie i ból nie będą już tak intensywne.

Zobacz także: Masz dosyć komarów w ogrodzie? Tym sposobem szybko się ich pozbędziesz

Domowe porady: inne domowe środki na ukąszenia owadów

Jeżeli dolegliwości bólowe po ukąszeniu przez owada nie dają ci spokoju, wypróbuj także po inne domowe metody. Wiele osób w takim przypadku sięga po ocet. Wcześniej produkt ten należy wymieszać z wodą. Przygotowane z niego okłady pomogą skutecznie zmniejszyć obrzęk oraz uciążliwe pieczenie skóry. Warto również wykorzystać dobroczynne właściwości ziół m.in. rumianku oraz szałwii. Pamiętaj o tym, że ukąszenia owadów potrafią być niebezpieczne. Jeżeli zauważysz, że dolegliwości nie będą ustępować lub wręcz przybierać na sile, nie zwlekaj z wizytą u specjalisty.

Zobacz także: Postaw tę roślinę na balkonie lub tarasie. Skutecznie odstraszy komary

loader