Zamknij

Oto domowy sposób na pranie firanek. Dzięki niemu znów będą śnieżnobiałe

07.03.2022 15:32

Co zrobić, aby firanki odzyskały śnieżną biel? Wypróbuj ten domowy sposób.

Firanki
fot. Shutterstock

Odpowiednio dobrane firanki mogą być ciekawym akcentem dekoracyjnym we wnętrzach. Sprawdzą się jako ozdoba salonu lub sypialni. Niestety pod wpływem światła słonecznego, kurzu i innych czynników bardzo szybko tracą swoją śnieżną biel i żółkną. Aby temu zapobiegać, nie musisz od razu sięgać po specjalistyczne środki. Produkty spożywcze, które masz w swoim domu, także mogą sprawdzić się jako skuteczne, naturalne wybielacze.

Domowe porady: co zrobić, aby firanki były śnieżnobiałe?

Coraz więcej osób podczas sprzątania domu rezygnuje ze stosowania silnych detergentów na rzecz naturalnych środków. Zanim rozpoczniesz pranie firanek, sięgnij po ten domowy sposób. Dzięki niemu znów będą zachwycały wyglądem.

Wystarczy, że do miski z wodą dodamy kilka łyżek sody oczyszczonej. Następnie w takim roztworze zostawiamy firanki na kilka godzin. Po upływie tego czasu pierzemy je jak zazwyczaj. Soda, dzięki swoim właściwościom, nie tylko odświeży firanki, ale też przywróci im dawną biel.

Zobacz także: Dzięki temu trikowi twoje pranie szybciej wyschnie. Efekt cię zachwyci

Domowe porady: jak prać firanki?

Firanki należy prać w niskiej temperaturze, która nie przekracza 40 stopni Celsjusza. Możesz wlać do bębna odrobinę olejku zapachowego, dzięki czemu przesiąkną one przyjemnym aromatem. Aby nie uszkodzić ich materiału, warto wcześniej włożyć je do specjalnej siatki. Pamiętaj, aby białych firanek nigdy nie wkładać do pralki z rzeczami w innym kolorze, przez które mogłyby zafarbować. Po upraniu najlepiej je suszyć na świeżym powietrzu.

Zobacz także: Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET

loader