Zamknij

Chcesz odświeżyć kolor dywanu? Zastosuj ten produkt

25.10.2022 12:03

Oto domowy sposób na wypłowiały dywan. Z pomocą tego produktu znów nabierze intensywnych kolorów.

Kolorowy dywan
fot. Shutterstock

Piękny, zadbany dywan to wizytówka salonu czy sypialni. Niestety wraz z upływem czasu łatwo się niszczy, a jego kolory stają się mniej intensywne. To może negatywnie odbić się na wystroju całego pomieszczenia. Wypłowiały dywan można jednak szybko odświeżyć. Wystarczy sięgnąć po pewien produkt spożywczy, który na pewno masz w swojej kuchennej szafce. O czym mowa?

Nałóż ten produkt na dywan. Przywróci mu piękny kolor

Dywan to modny dodatek do wnętrz, który może być ciekawym dopełnieniem każdej aranżacji. Do jego pielęgnacji warto wykorzystać sól kuchenną. Często nie zdajemy sobie sprawy, że ten popularny produkt, który przeważnie stosujemy do wzbogacenia smaku przyrządzonych przez nas potraw, doskonale sprawdzi się również w domowych porządkach.

Wystarczy posypać solą powierzchnię dywanu, a następnie po godzinie przetrzeć wszystko wilgotną ścierką lub gąbką. Resztki produktu możemy zebrać odkurzaczem. Ten prosty domowy patent doskonale odświeży materiał i sprawi, że jego kolory będą intensywniejsze.

Zobacz także: Ten błąd podczas odkurzania domu popełniamy często. O czym mowa?

Jak dbać o dywan? Oto domowe sposoby na jego odświeżenie

Czyszczenie dywanu nie jest łatwym zadaniem. W tym przypadku należy zwrócić uwagę na rodzaj stosowanych detergentów, aby nie uszkodzić i nie odbarwić materiału. Zamiast nich można wypróbować też domowe środki czyszczące np. sodę albo ocet. W cieplejsze dni warto rozwiesić dywan na świeżym powietrzu. Dobrym pomysłem jest również spryskanie jego powierzchni aromatyczną mgiełką o zapachu lawendy, dzięki której pomieszczenie wypełni się piękną wonią.

Zobacz także: Jak wyczyścić zabrudzoną ścianę? Tym domowym sposobem zrobisz to szybko

loader