Zamknij

Oto domowy sposób na nieprzyjemny zapach z łazienki. Jest naprawdę skuteczny

29.03.2022 14:52

Co zrobić, aby w twojej łazience zawsze unosił się piękny zapach? Mamy na to niezawodny sposób.

Zapach w łazience
fot. Shutterstock

Coraz więcej osób w trosce o swoje zdrowie i środowisko naturalne stara się ograniczyć stosowanie różnych detergentów, zastępując je naturalnymi środkami. Okazuje się bowiem, że wiele produktów spożywczych może mieć znacznie szersze zastosowanie niż tylko kulinarne. Dziś podpowiemy ci, jak szybko pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z łazienki domowym sposobem.

Domowe porady: szybki trik na piękny zapach w łazience

Często zdarza się, że mimo regularnego sprzątania łazienki, unosi się w niej nieprzyjemny zapach. W takich przypadkach nie musisz od razu sięgać po profesjonalne odświeżacze powietrza. Produkty, które znajdziesz w swoich kuchennych szafkach, mogą okazać się równie skuteczne.

Na początek skórki od cytryny zalewamy wrzącą wodą, a następnie dodajemy do tego łyżeczkę aromatu waniliowego. Wszystko dokładnie mieszamy, a gotowy wywar przelewamy do flakonu po perfumach i ustawiamy w dowolnym miejscu w łazience. Możemy umieścić dodatkowo w butelce również rattanowe patyczki do dyfuzorów, dzięki którym zapach szybciej będzie roznosił się po pomieszczeniu.

Zobacz także: Ten odświeżacz powietrza o zapachu jabłkowym zrobisz w kilka minut. Wypełni twój dom cudownym aromatem

Domowe porady: sprawdzone sposoby na ładny zapach w łazience

Skórki od cytryny możesz wykorzystać również w inny sposób. Warto zetrzeć je na tarce, przesypać do bawełnianych woreczków, a następnie umieścić w szafce z ręcznikami. Skutecznym środkiem na przykry zapach w łazience jest także soda oczyszczona. Wystarczy wsypać odrobinę tego produktu na talerzyk lub do małego słoika, a następnie postawić na półce w łazience. Produkt ten doskonale pochłania nieprzyjemną woń. Aby wzmocnić jego działanie, możesz dodać do niego odrobinę olejku zapachowego.

Zobacz także: Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET

loader