Zamknij

Ten produkt działa niczym nabłyszczacz do zmywarki. Znajdziesz go w swojej kuchni

03.11.2022 10:32

Wsyp do zmywarki odrobinę tego produktu. Dzięki niemu twoje naczynia będą idealnie czyste.

Zmywarka
fot. Shutterstock

Lśniące naczynia to wizytówka każdej kuchni. Do ich czyszczenia często wykorzystujemy zmywarkę. Czasami zdarza się jednak, że po skończonym cyklu zmywania na talerzach czy szklankach możemy dojrzeć nieestetyczny osad. Aby temu zapobiec, warto wypróbować działanie pewnego produktu spożywczego. Nie tylko usunie wszystkie zabrudzenia, ale też sprawi, że wszystkie naczynia nabiorą pięknego połysku.

Oto sposób na lśniące naczynia. Wystarczy produkt z twojej kuchni

Właściwości kwasku cytrynowego są cenione od dawna. Produkt ten jest chętnie wykorzystywany w domowych porządkach do czyszczenia różnych powierzchni. Okazuje się, że doskonale sprawdzi się też jako naturalny nabłyszczacz do naczyń.

Wystarczy, że wsypiesz łyżeczkę kwasku do zmywarki, a następnie nastawisz urządzenie. Po zakończeniu zmywania będziesz zaskoczony uzyskanym efektem. Wszystkie naczynia staną się idealnie czyste i błyszczące. Poza tym zachwyci cię ich przyjemny, świeży zapach.

Zobacz także: Twoja zmywarka nie domywa naczyń? Podpowiadamy, jak poradzić sobie z tym problemem 

Inne produkty, które możesz wykorzystać do zmywania naczyń

Do mycia naczyń w zmywarce możesz wykorzystać też inne naturalne środki. Podobne działanie do kwasku cytrynowego wykazuje także zwykły ocet. Należy wlać dwie łyżki tego produktu do komory na nabłyszczacz, a następnie uruchomić program.

Ładny połysk naczyń możesz uzyskać także dzięki skórkom od cytryny. Najlepiej wrzucić je do pojemnika na sztućce przed rozpoczęciem zmywania. Przydatna może okazać się również soda oczyszczona. Dzięki niej nie tylko dokładnie umyjesz naczynia, ale też odświeżysz wnętrze urządzenia.

Zobacz także: Tych rzeczy nie powinno się myć w zmywarce. Sprawdź, czy popełniasz te błędy

loader