Chcesz pozbyć się nieprzyjemnej woni z domu? Wypróbuj 4 naturalne pochłaniacze zapachów

09.02.2021 13:51

Denerwuje cię nieprzyjemny zapach w domu? Woń dymu papierosowego czy stęchlizny może skutecznie popsuć ci humor, ale są naturalne sposoby, dzięki którym szybko pozbędziesz się tego problemu. Wypróbuj nasze sprawdzone triki.

dom
fot. Shutterstock

Zastanawiasz się, jak zniwelować brzydki zapach w domu? Z tym problemem mierzą się najczęściej osoby mieszkające z palaczami. Dym nie tylko jest niezdrowy dla organizmu, ale też powoduje nieprzyjemną woń w mieszkaniu. Poznaj naturalne metody na zwalczenie niemiłego zapachu.

Naturalne pochłaniacze nieprzyjemnych zapachów

Na rynku znajdziemy wiele produktów, których zadaniem jest usunięcie nieprzyjemnej woni w mieszkaniu. Do wyboru mamy propozycje z dyfuzorem, pachnące zawieszki i różnego rodzaju płyny. Jednak równie dobrze w roli pochłaniacza zapachu sprawdzą się naturalne produkty. Oto one!

1. Kawa

Kawa od lat znana jest ze swoich właściwości pochłaniających brzydkie zapachy. Wystarczy, że wsypiesz garść świeżych ziaren do misek i rozłożysz je w miejscach, z których ulatnia się nieprzyjemna woń dymu papierosowego czy np. stęchlizny.

3. Węgiel drzewny

Jak czytamy w serwisie Onet.pl, równie dobrze w roli pochłaniacza zapachów sprawdza się węgiel drzewny. Postaw naczynie wypełnione tym surowcem w suchym miejscu. W ten sposób natychmiast zwalczysz brzydką woń.

Zobacz także: Włóż chusteczkę nawilżaną do pralki. Ta metoda przyda się szczególnie właścicielom zwierząt

3. Ocet

Ocet ma wiele zastosowań. Okazuje się, że nie tylko świetnie usuwa brud z różnego rodzaju powierzchni, ale też skutecznie zwalcza nieprzyjemną woń. Jeśli chcesz pozbyć się zapachu dymu papierosowego, wlej do miski szklankę octu i postaw ją na półce w pokoju.

4. Olejki eteryczne

Świetnym pomysłem jest też zastosowanie olejków eterycznych. Usuwają one brzydki zapach tak samo skutecznie jak ocet, węgiel drzewny czy kawa.

loader

Zobacz, jakie trendy będę królować we wnętrzach w nadchodzącym sezonie!