Jak wysuszyć mokry płaszcz od deszczu? Na to warto zwrócić uwagę

08.09.2022 12:34

Dopadła cię nagła ulewa i twój płaszcz jest totalnie przemoczony? Sprawdź, na co zwrócić uwagę podczas jego suszenia.

Kobieta w płaszczu
fot. Shutterstock

Wraz z nadejściem chłodniejszych dni, chowamy głęboko do szafy szorty i letnie sukienki, zastępując je cieplejszymi ubraniami. Obowiązkowym elementem jesiennej garderoby jest płaszcz, który nie tylko chroni nas przed zimnem, ale też stanowi doskonałe dopełnienie różnych stylizacji. W drodze do pracy czy podczas wrześniowych spacerów jest on niestety wystawiony na różne warunki pogodowe i może łatwo ulec przemoczeniu. Jak najlepiej go wysuszyć? Podpowiadamy.

Domowe porady: jak wysuszyć mokry płaszcz?

Wiele osób po powrocie do domu w deszczowy dzień wkłada mokry płaszcz do suszarki bębnowej, co niestety nie jest najlepszym pomysłem. Warto pamiętać o tym, że niektóre tkaniny źle reagują na wysokie temperatury i suszone w mechaniczny sposób mogą łatwo ulec zniekształceniu.

Jeżeli zależy ci na tym, aby płaszcz służył ci przez dłuższy czas, lepiej ułożyć go na wieszaku i umieścić w przewiewnym miejscu, aby mógł swobodnie wyschnąć. Ten sposób warto zastosować również po zakończeniu prania. To zapobiegnie powstawaniu zagnieceń i znacznie ułatwi nam późniejsze prasowanie płaszcza.

Zobacz także: Jak suszyć pościel? Ten szczegół ma znaczenie

Domowe porady: jak dbać o jesienny płaszcz?

Jesienne płaszcze wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na sposób ich prania. Wiele zależy od tego, z jakim rodzajem materiału mamy do czynienia. W przypadku bawełnianych płaszczy najlepiej prać je w niskich temperaturach z dodatkiem łagodnych detergentów, aby nie uszkodzić tkaniny.

Możesz również wyprać taką odzież ręcznie przy pomocy domowych środków np. sody oczyszczonej. Od czasu do czasu warto również wyczyścić ją za pomocą specjalnej rolki do ubrań lub elektrycznej golarki, dzięki której usuniesz z niej nieestetyczne zmechacenia.

Zobacz także: Twoje buty są mokre od deszczu? Sprawdź, jak je wysuszyć domowym sposobem

loader