Chcesz odświeżyć kanapę i pozbyć się z niej plam? Mamy na to skuteczny sposób

30.12.2020 12:29

Z czasem wypoczynek traci świeżość, pojawiają się na nim plamy i na tapicerce zbiera się kurz. Aby uniknąć tych problemów, twoja sofa powinna być regularnie odświeżana. Nie wiesz, jak wyczyścić kanapę? Podpowiadamy, jak to zrobić krok po kroku.

kanapa
fot. Shutterstock

Każda kanapa, niezależnie od tego, z jakiego materiału została uszyta, powinna być systematycznie odświeżana. W tym celu należy przeprowadzić kilka niezbędnych kroków i zastosować odpowiednie produkty. Sprawdźcie, jak wyczyścić kanapę.

Jak wyczyścić kanapę?

Kanapa to mebel, w którym gromadzi się mnóstwo niewidocznych na pierwszy rzut oka bakterii i pasożytów. Miękki materiał chłonie brud, roztocza i przyciąga kurz, dlatego powinno się go czyścić z niezwykłą starannością. Oto kilka wskazówek, dzięki którym uda ci się skutecznie zdezynfekować tapicerkę i usunąć z niej plamy.

Na początku upewnij się, że masz kilka niezbędnych elementów: odkurzacz, rolkę do czyszczenia odzieży, papierowe ręczniki, mydło, sok wyciśnięty jednej z cytryny, ściereczki do mycia mebli i sodę oczyszczoną.

Zobacz także: Jak zrobić piękne gwiazdki na szydełku? Podpowiadamy krok po kroku!

Czyszczenie kanapy na sucho

Zanim wyczyścisz kanapę, zdejmij z niej wszystkie poduszki. Dokładnie odkurz powierzchnię tapicerki oraz wszystkie zakamarki. Do tego potrzebna ci będzie specjalna podłużna końcówka do odkurzacza.

Następnie wyczyść kanapę szczotką z włosia. Pocieraj nią zaschnięte plamy do momentu, aż całkowicie się wykruszą. W przypadku, kiedy kanapa wykonana jest ze skóry, rób to delikatniej, aby jej nie zniszczyć. Czasami zdarza się, że odkurzacz nie usunie dokładnie włosów i sierści z tapicerki, dlatego polecamy użyć dodatkowo rolki do czyszczenia odzieży.

Czyszczenie kanapy na mokro

Jeśli twoja kanapa ma też części drewniane lub metalowe, umyj je za pomocą wilgotnych ściereczek do mycia mebli. Później możesz przejść do mycia kanapy na mokro. W tym celu należy do dużej miski wlać 2 litry ciepłej wody, sok z jednej cytryny i 3 łyżeczki sody oczyszczonej.

W powstałej mieszane zamocz bawełnianą ściereczkę i przetrzyj nią miejsca, na których są widoczne plamy. Na koniec wytrzyj tkaninę papierowym ręcznikiem i gotowe.

loader

Zobacz, jakie trendy będę królować we wnętrzach w nadchodzącym sezonie!