Zamknij

Jak wyczyścić kabinę prysznicową? Ten domowy sposób jest niezwykle skuteczny

03.01.2022 14:53

Co zrobić, aby twoja kabina prysznicowa znów była jak nowa? Sięgnij po ten sprawdzony trik.

Czyszczenie kabiny prysznicowej
fot. Shutterstock

Regularne sprzątanie łazienki nie należy do najprzyjemniejszych domowych czynności. Duży problem sprawia zazwyczaj czyszczenie kabiny prysznicowej. Mimo usilnych starań często pozostają na niej nieestetyczne zacieki. Na szczęście istnieją sposoby, które ułatwią ci to zadanie. Zanim sięgniesz po specjalistyczne środki, wypróbuj ten domowy sposób. Będziesz zaskoczony jego efektami.

Domowe sposoby: jak wyczyścić kabinę prysznicową domowym sposobem?

Do czyszczenia kabiny prysznicowej z powodzeniem możesz wykorzystać produkt, który z pewnością masz w swojej kuchni. Dzięki niemu sprzątanie łazienki stanie się od tej pory znacznie łatwiejsze i szybsze.

Wystarczy, że do wody dodasz ocet w proporcji 1:1. Następnie gotowy roztwór przelej do butelki z dyfuzorem, delikatnie przetrzyj nim kabinę i pozostaw tak na kilka minut. Na koniec wszystko dokładnie wypłucz ciepłą wodą. Taka mieszanka doskonale poradzi sobie nawet z trudnym osadem i sprawi, że twój prysznic znów będzie lśnił czystością. Ze względu na intensywny zapach octu, najlepiej myć nim kabinę minimum kilka godzin przed korzystaniem z niej.

Zobacz także: Porządki w domu, czyli jak polubić sprzątanie?

Domowe sposoby: jak czyścić kabinę prysznicową?

Warto pamiętać o regularnym czyszczeniu kabiny prysznicowej, aby nie dopuścić do osadzania się na jej powierzchni kamienia. Stosowanie szorstkich szczotek w tym przypadku nie będzie dobrym pomysłem, ponieważ mogą spowodować trwałe zarysowania na jej powierzchni. Zamiast nich lepiej sięgnij po gąbki lub ścierki z miękkich materiałów, np. z mikrofibry.

loader