Zamknij

Jak wyczyścić grill? Oto domowy sposób z TikToka

28.04.2022 09:24

Rozpoczynasz intensywne przygotowania do majówki? Sprawdź, jak szybko wyczyścić grill domowym sposobem.

Grill
fot. Shutterstock

Już niedługo długi weekend majowy. Wiele osób spędzi ten czas w gronie najbliższych na wspólnym grillowaniu. Warto już teraz rozpocząć przygotowania, aby nic nie umknęło naszej uwadze. Najlepiej zacząć od dokładnego wyczyszczenia grilla. Możemy to zrobić, sięgając po ten prosty sposób z TikToka z wykorzystaniem produktów, które na pewno znajdziemy w swojej kuchni.

Triki z TikToka: jak wyczyścić grill?

Większość z nas już nie może doczekać się różnych potraw z grilla. Zanim jednak będziemy mogli cieszyć się ich wyjątkowym smakiem, musimy zadbać o dokładne wyczyszczenie naszego urządzenia. Użytkowniczka platformy TikTok pokazuje, że możemy to zrobić w łatwy i szybki sposób.

Do mycia grilla tiktokerka wykorzystuje cytrynę. Najpierw połówkę tego owocu posypuje solą, a następnie dokładnie przeciera nią zabrudzoną powierzchnię rusztu. W razie potrzeby czynność można powtórzyć wielokrotnie. Zobaczcie, jak to zrobić krok po kroku.

Zobacz także: Co na grilla? Podpowiadamy, co można przyrządzić na ruszcie

Domowe porady: jak dbać o grill?

Jeżeli zależy ci na tym, aby twój grill posłużył ci przynajmniej przez kilka sezonów, musisz o niego dbać w odpowiedni sposób. Przede wszystkim należy przechowywać go w odpowiednich warunkach, gdzie nie będzie miał kontaktu z deszczem lub wilgocią.

Po grillowaniu zawsze należy pamiętać o dokładnym wyczyszczeniu i osuszeniu rusztu. Możemy wykorzystać do tego domowe sposoby lub w razie konieczności sięgnąć po specjalistyczne preparaty oraz akcesoria dostępne w sklepach. Trzeba także zadbać o właściwą konserwację grilla, pokrywając go warstwą oleju.

Zobacz także: Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET

loader