Zamknij

Włóż szklankę ryżu do szafy. Dzięki temu trikowi pozbędziesz się nieprzyjemnego zapachu i wilgoci

01.12.2020 15:13

Wilgoć i nieprzyjemny zapach stęchlizny w szafie to problem, z którym boryka się wiele osób. Okazuje się, że jego rozwiązanie jest prostsze, niż myślisz. Poznaj skuteczną metodę.

ryż
fot. Shutterstock

Gdy otwierasz szafę, czujesz zapach stęchlizny? Ta nieprzyjemna woń wnika w tkaniny, przez co ubrania szybko zaczynają nią przesiąkać. Ale można temu zaradzić. Aby pozbyć się problemu, wystarczy zastosować trik z ryżem.

Jak usunąć zapach stęchlizny w szafie?

Ryż dzięki swoim właściwościom pochłania wilgoć i zapachy. Właśnie dlatego często używa się go w celu pozbycia się nieprzyjemnej woni z szafy. W sklepach znajdziemy różnego rodzaju odświeżacze i pochłaniacze wilgoci, ale równie dobre efekty daje domowy sposób z ryżem w roli głównej. Wystarczy, że wsypiesz 200 g ryżu do szklanki lub słoika i włożysz do szafy.

Ryż skutecznie ochroni zawartość szafy przed wilgocią, pleśnią i nieprzyjemnym zapachem. Jeśli chcesz, aby przechowywane w niej ubrania pięknie pachniały, możesz wlać do szklanki dodatkowo kilka kropli olejku eterycznego. Najlepiej sprawdzą się olejki lawendowy, cytrusowy lub goździkowy, które poza walorami zapachowymi skutecznie ochronią ubrania przed molami.

loader

Zastanawialiście się kiedyś, jak mieszkają Ania i Robert Lewandowscy? Jeżeli tak, musicie tu zajrzeć!