Zamknij

Jak pozbyć się lakieru do paznokci z ubrania? Poznaj 2 skuteczne metody

08.02.2021 12:59

Pobrudziłaś ubranie lakierem do paznokci? Aby usunąć plamę, możesz skorzystać z 2 produktów, które z pewnością masz w swojej łazience. Podpowiadamy, w jaki sposób szybko i bezpiecznie pobędziesz się zabrudzeń z emalii do paznokci.

malowanie paznokci
fot. Shutterstock

Często zdarza się, że podczas malowania paznokci lakier ląduje na ubraniach, dywanie lub obrusie. Pobrudzoną tkaninę możemy wyczyścić za pomocą 2 prostych trików. Ale należy zrobić to umiejętnie, aby nie zniszczyć materiału. Sprawdź, jak szybko i skutecznie pozbyć się problemu.

Jak się usunąć lakier do paznokci z tkaniny?

Lakier do paznokci usuniesz z ubrania na 2 sposoby. W tym celu możesz użyć zmywacza do paznokci lub lakieru do włosów. Do zastosowania pierwszej metody warto wykorzystać płatek kosmetyczny lub wacik. Wystarczy, że nasączysz go zmywaczem i przyłożysz do miejsca, w którym pojawiła się plama. Zrób to delikatnie, żeby nie zniszczyć tkaniny. Jeśli zabrudzenie jest sporej wielkości, wymieniaj brudne waciki i używaj nowych aż do momentu, kiedy kosmetyk całkowicie zniknie z ubrania. Uważaj na to, aby zmywacz nie rozjaśnił koloru materiału.

Jak informuje portal Onet.pl, do usunięcia plamy z lakieru do paznokci możesz wykorzystać lakier do włosów. Spryskaj tkaninę kosmetykiem i poczekaj, aż pojawi się na niej zaschnięta warstwa produktu. Następnie za pomocą szczoteczki do zębów zacznij delikatnie zeskrobywać kruszącą się skorupę. Na koniec wypierz ubranie i gotowe. Po plamie nie będzie już śladu.

loader

Zobacz, jakie trendy będę królować we wnętrzach w nadchodzącym sezonie!