Zamknij

Genialny trik na pozbycie się wilgoci z szafy. Potrzebujesz do tego tylko szkolnej kredy

08.06.2021 13:56

Nie wiesz jak pozbyć się wilgoci z szafy? Wypróbuj prostą metodę, którą stosowały nasze babcie. Dzięki niej uporasz się z zapachem stęchlizny i ochronisz swoje ubrania. Efekt cię zachwyci.

kreda
fot. Shutterstock

Kreda nie tylko służy nam do pisania na tablicy. Doskonale sprawdza się też w walce z wilgocią w szafie. Poznajcie najtańszy i najskuteczniejszy sposób na rozwiązanie tego powszechnego problemu. Rezultat będzie widoczny już po kilku dniach.

Trik z kredą na pozbycie się wilgoci z szafy

Zaduch w szafie powoduje nieprzyjemny zapach stęchlizny, który z czasem przenosi się na nasze ubrania. Aby temu zaradzić, wystarczy wypróbować praktyczny trik z użyciem kredy. Ta popularna, babcina metoda nie ma sobie równych.

Kreda to nic innego jak sprasowany gips o właściwościach pochłaniających wilgoć. Właśnie dlatego od lat używa się jej w celu pozbycia się zaduchu z szafy. Wystarczy, że włożysz kawałek tego białego produktu do materiałowego woreczka i umieścisz go na półce lub powiesisz między ubraniami. Dzięki temu brzydka woń już po kilku dobach stanie się całkowicie niewyczuwalna.

Zobacz także: Nie wiesz, jak wyczyścić zamszowe buty? Poznaj 4 sprawdzone triki

Jak pozbyć się wilgoci z szafy?

Innym sposobem na pozbycie się wilgoci z szafy jest trik z octem. Na początku wyjmij z niej wszystkie ubrania i przetrzyj wnętrze mebla ścierką nasączoną tą płynną substancją. Gdy mebel będzie suchy, włóż do niego z powrotem swoją garderobę. Polecamy na koniec spryskać szafę olejkiem zapachowym.

loader

Zastanawialiście się kiedyś, jak mieszkają Ania i Robert Lewandowscy? Jeżeli tak, musicie tu zajrzeć!