Zamknij

Jak otworzyć piwo? Kilka przydatnych trików dla piwoszy

12.02.2021
Aktualizacja: 12.02.2021 14:38

Nikt na co dzień nie zadaje sobie pytania, „jak otworzyć piwo”, bo to przecież oczywiste, że trzeba użyć w tym celu otwieracza. Jednak zapewne nie raz zdarzyła ci się sytuacja, kiedy chciałeś napić się tego napoju w butelce, a pod ręką nie było otwieracza.

Piwo otworzymy nie tylko przy pomocy otwieracza do butelek
fot. Shutterstock

Gdy otwieracz gdzieś się zawieruszył, rozważałeś nawet otwieranie piwa zębami, ale rozsądek szybko wyperswadował ci tę myśl? Jeśli aktualnie nie masz czym otworzyć piwa lub zdarzają ci się takie sytuacje, to świetnie trafiłeś! Z naszego artykułu dowiesz się, jak otworzyć piwo bez otwieracza.

Zobacz także: Proste przepisy na grzane piwo! Ten napój będzie idealny na jesień

Jak otworzyć piwo bez otwieracza - proste triki

Najprostszym rozwiązaniem na otworzenie piwa jest oczywiście zakup piwa w puszce. Niektórzy jednak twierdzą, że różni się ono smakiem od tego w szkle. Jeśli zatem wybierzesz piwo w butelce, to poszukaj takiego, którego kapsel możesz zwyczajnie odkręcić, tak jak jest to możliwe np. w przypadku wielu rodzajów lemoniad.

Pierwszym trikiem na otwieranie piwa bez użycia otwieracza jest wykorzystanie zasady fizyki, a konkretnie zastosowanie dźwigni. W tym celu możesz użyć np. zapalniczki. Najpierw chwyć szyjkę butelki – jeśli jesteś praworęczny, złap ją lewą ręką, a jeśli leworęczny – prawą, drugą ręką trzymając zapalniczkę. Oprzyj ją o kciuk i podsuń pod kapsel. Gotowe! Proste, prawda?

Jeśli kupiłeś więcej butelek piwa, przyda ci się kolejny proponowany przez nas sposób. Wykorzystując ten sam schemat jak w przypadku zapalniczki, możesz w łatwy sposób otworzyć butelkę o butelkę. Jedną ręką chwyć szyjkę butelki, identycznie jak poprzednio. Kapsel butelki podłóż pod kapsel butelki trzymanej w ręce za szyjkę i podważ zdecydowanym ruchem.

Zobacz także: Wino z jabłek to pyszny domowy alkohol. Sprawdź, jak go przygotować!

Otwieranie piwa - akcesoria kuchenne

Kolejnym pomysłem na otwieranie piwa, który sprawdzi się głównie w domu, jest użycie rzeczy znalezionych w kuchni, czyli np. łyżki, noża bądź widelca. Analogicznie do powyższych sztuczek, chwyć butelkę, w drugiej trzymając jeden ze sztućców. Wsuń go ostrą krawędzią pod kapsel i unieś, aż otworzysz butelkę. Jeśli jesteś już w kuchni, możesz wypróbować również patent z wykorzystaniem blatu. Umieść kapsel na jego krawędzi i mocno uderz w niego ręką.

Zobacz także: Domowe sposoby na kaca. Jak leczyć zatrucie alkoholem?

Inne sposoby otwierania piwa

Jesteś ciekaw, jakie są mniej konwencjonalne sposoby otwierania piwa bez użycia otwieracza? Co powiesz na wykorzystanie kartki papieru? Brzmi niewiarygodnie, ale to naprawdę działa. Jedyne czego potrzebujesz to kartka A4. Złóż ją kilkukrotnie, aż stanie się na tyle solidna, że jej krawędzią będziesz w stanie podważyć kapsel. Nie wierzysz? Sprawdź!

Masz przy sobie długopis? Jeśli nie obawiasz się o jego uszkodzenie, możesz go użyć na tej samej zasadzie co zapalniczkę. Wolisz użyć obrączki? Zahacz kapsel o biżuterię, nie zdejmując jej z palca, i podważ go siłą dłoni. Uważaj jednak, by się nie skaleczyć.

Jeśli znajdujesz się w pomieszczeniu lub blisko jakiegoś otwartego budynku, bramy lub furtki, możesz skorzystać z pomocy zamka. Przechyl butelkę nieco na bok, tak, aby zahaczyć kapsel o krawędź zamka od drzwi, następnie szybkim ruchem odciągnij butelkę, jednocześnie kierując ją do pionu, by nie wylać trunku. Kapsel powinien łatwo odskoczyć.

Sposobów na otwieranie piwa bez pomocy otwieracza jest z pewnością znacznie więcej, jednak dużo z nich działa na tej samej zasadzie jak te, które opisaliśmy w tym artykule. Wiesz już jak otwierać piwo zapalniczką, widelcem, a nawet kartką papieru. Poradzisz sobie z otwieraniem piwa w różnych miejscach, zatem już nie musisz martwić się tym, że nie masz przy sobie otwieracza do butelek.