Zamknij

Jak odświeżyć tapicerkę samochodową? Wypróbuj ten trik przed wyjazdem

25.07.2022 11:39

Zastanawiasz się, jak szybko doprowadzić tapicerkę samochodową do porządku? Ten domowy sposób powinien znać każdy posiadacz auta.

Para w samochodzie
fot. Shutterstock

Organizacja wakacyjnego wypoczynku bywa nie lada wyzwaniem - tym bardziej, jeżeli wybierasz się w trasę własnym autem. W takim przypadku musisz pamiętać jeszcze o dodatkowych czynnościach związanych z przygotowaniem samochodu do dalekiej podróży. Jeżeli chcesz zadbać o porządek w jego wnętrzu, konieczne będzie m.in. dokładne wyczyszczenie tapicerki. Aby ją szybko odświeżyć, możesz wypróbować ten tani i domowy trik.

Domowe porady: jak szybko wyczyścić tapicerkę samochodową?

Czyszczenie tapicerki samochodowej możesz oddać w ręce specjalistów, ale zanim to zrobisz, warto samemu wypróbować ten prosty sposób z wykorzystaniem pewnego produktu spożywczego. Dzięki niemu twoje fotele w aucie znów będą wyglądać jak nowe. Jedyne, czego potrzebujesz to soda oczyszczona oraz miękka ścierka lub gąbka.

Na początek odrobinę sody należy wymieszać z wodą, aby uzyskać gęstą pastę. Następnie wystarczy nałożyć ją na brudne miejsce i odczekać godzinę. Później plamę trzeba delikatnie przetrzeć mokrą ścierką. Wszystkie fotele możesz również posypać sodą i po upływie 30 minut dokładnie je odkurzyć. Tym sposobem szybko odświeżysz ich powierzchnię.

Zobacz także: Jak szybciej spakować walizkę? Ten trik przyda ci się przed podróżą 

Wakacje 2022: jak przygotować się do podróży?

Przygotowania do wakacyjnego wyjazdu warto zacząć od zrobienia szczegółowego planu zadań. Dobrym pomysłem jest również sporządzenie oddzielnej listy, na której zapiszesz wszystkie rzeczy, jakie będą ci potrzebne podczas urlopu. Zanim przystąpisz do pakowania bagażu, warto wcześniej odświeżyć walizkę czy torbę podróżną, aby ubrania i inne akcesoria nie przesiąknęły ich zapachem. Pamiętaj również o sprawdzeniu ważności swoich dokumentów. Jeżeli planujesz wybrać się w podróż własnym samochodem, konieczne jest także zrobienie jego przeglądu.

Zobacz także: Najpopularniejsze kierunki podróżnicze w 2022 roku. Polskie miasto wyróżnione w rankingu TripAdvisora

loader