Zamknij

Jak bezpiecznie wyprowadzać psa latem? Zwróć uwagę na ten szczegół

28.06.2022 11:20

Jak zadbać o swojego psa w czasie letnich dni? Ten błąd popełnia wielu właścicieli czworonogów.

Spacer z psem
fot. Shutterstock

Wysokie temperatury na dworze bywają uciążliwe nie tylko dla nas, ale również dla naszych czworonogów. W takich sytuacjach zazwyczaj staramy się ograniczyć wyjścia z pupilem do minimum. Czasami bywają one jednak koniecznością. Jak zatem wyprowadzać psa w letnie dni, aby zapewnić mu komfort i bezpieczeństwo? Zwróć uwagę na tę ważną kwestię. Ma ona bowiem ogromne znaczenie dla jego zdrowia, a nawet życia.

Domowe porady: jak bezpiecznie wyprowadzać psa latem?

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, jak bardzo niebezpieczne może być noszenie kagańca przez psa w czasie upałów. W ten sposób nasz pupil ma ograniczone możliwości otwierania pyska i ziajania, które odgrywa ważną rolę w prawidłowej regulacji temperatury ciała zwierzęcia. W takim przypadku nasz czworonożny przyjaciel łatwo może ulec przegrzaniu, co często bywa tragiczne w skutkach.

Jeżeli wybieramy się ze swoim pupilem w zatłoczone miejsce i kaganiec jest konieczny, starajmy się sięgnąć po taki, który zapewni mu swobodne oddychanie. Dobrym wyborem będzie kaganiec fizjologiczny umożliwiający psu dyszenie, jak również picie oraz spożywanie różnych przysmaków.

Zobacz także: Każda para powinna mieć pupila. Zwierzątko domowe poprawia relacje w związku 

Domowe porady: jak zadbać o psa w czasie upałów?

Podczas upałów należy zrezygnować z długich spacerów z psem. Wysokie temperatury mogą bowiem wpłynąć negatywnie na jego zdrowie. Lepiej ograniczyć się do krótkich wyjść w godzinach porannych lub wieczornych, kiedy upał nie jest aż tak uciążliwy.

Na spacer warto wybrać zacienione miejsca np. las lub park. Trzeba również unikać nagrzanych nawierzchni. Gorący asfalt może spowodować niebezpieczne oparzenia oraz ból łap u czworonoga. Pamiętaj również o tym, aby zabrać ze sobą czystą i schłodzoną wodę dla psa.

Zobacz także: Psy też mogą mieć udar cieplny. Jak to rozpoznać i im pomóc?

loader