Zabawy na Halloween dla dzieci. Poznaj najciekawsze

29.10.2022
Aktualizacja: 29.10.2022 14:00

Pomysłów na zabawy na Halloween dla dzieci jest bardzo dużo. Wybrałyśmy takie, które z pewnością są prawdziwym hitem i staną się ulubionymi twoich dzieci. Sprawdźcie, na czym dokładnie polegają.

halloween
fot. Shutterstock

Halloween to święto obchodzone przeddzień Wszystkich Świętych. Wypada więc 31 października. To święto jest szczególnie popularne wśród dzieci, które chodzą od domu do domu w poszukiwaniu słodyczy.

W tym roku najpewniej takie poszukiwania nie będą możliwe, dlatego warto zając dziecku czas w domowym zaciszu. Sprawdźcie, jakie są najciekawsze zabawy dla dzieci na Halloween.

Halloween 2022: zabawy dla dzieci

Zaplanuj ciekawą imprezę na Halloween, której twoje dziecko długo nie zapomni. Udekoruj dom na Halloween i przygotuj makijaż halloweenowy. Zadbaj również o odpowiednie napoje i przebranie na Halloween. Dzięki temu to święto będzie jeszcze ciekawsze!

"Złap jabłuszko!"

  • Chwytanie jabłek jest bardzo popularne poza granicami naszego kraju. Polega to na tym, że zawodnik musi przy pomocy samych zębów chwycić jabłko wiszące na sznurku. Najlepiej, jeśli jabłko będzie otoczone karmelem, to prawdziwy przysmak na Halloween.

"Straszne bajki"

  • Polega to na opowiadaniu bajek przez dzieci. Wszyscy uczestnicy siadają w kółku, to dziecko, które zaczyna opowieść, dostaje latarkę i podświetla sobie buzię (zabawa odbywa się po ciemku). Dziecko, które a w ręku latarkę rozpoczyna historię, może jednak powiedzieć tylko jedno zdanie, następnie przekazuje latarkę kolejnemu dziecku.

"Straszne stwory"

  • Dzieci siadają w kółku na krzesłach. Trzeba pamiętać, aby krzeseł było o jedno dziecko mniej. Dziecko, które stoi, mówi ustaloną kwestię "wszyscy, którzy mają coś czerwone przy sobie, zmieniają miejsce", wtedy dzieci zamieniają się miejscami. Kiedy dziecko wydaje polecenie, może podsiąść innego zawodnika. Ten, kto nie ma krzesełka, wydaje następne polecenie. Gdy takie dziecko powie "straszne stwory", wszystkie dzieciaku zamieniają się miejscami.

"Upiorne cienie"

  • Do tej zabawy trzeba zgasić światło i puścić na ścianę snop światła z lampki. Wtedy może rękoma stworzyć upiorne kształty, które pojawią się na ścianie.

"Co to jest?"

  • Bierzesz dużą chustę i chowasz tam różne przedmioty. Następnie prosisz dziecko, by włożyło rękę pod chustę i powiedziało, co się tam znajduje.

"Duszkowa piramida"

  • Na białych kubeczkach narysuj buzie duszków. Kubki ustaw w piramidę. Zadaniem dziecka będzie strącenie małą piłeczką jak najwięcej kubeczkowych duszków.

"Kościotrup"

  • Do tej zabawy dzieci należy połączyć w pary. Każda para dostaje rolkę papieru. Uczestnicy muszą wybrać osobę z pary i zadecydować kto będzie owijał papierem, a kto będzie owijany. Wygrywa para, która najszybciej owinie "kościotrupa".

"Straszne balony"

  • Do balonów należy włożyć pojedyncze karteczki z zadaniami. Uczestnicy tej zabawy przekłuwają balony i wykonują zadania z karteczek. Jeśli ktoś poprawnie wykona zadanie, dostaje cukierka.

Pamiętaj, że odpowiednie przebranie w połączeniu z ciekawą zabawą halloweenową sprawią, że twoje dziecko pokocha taką tradycję i chętnie będzie ją kultywować wraz z rówieśnikami. Zorganizujesz taką zabawę Halloween swojemu dziecku?

Zobacz także: Wybieramy najlepsze kostiumy na Halloween. Zainspiruj się naszymi pomysłami!

loader
Kostiumy na Halloween - najlepsze stroje gwiazd w historii [ZDJĘCIA]
10 Zobacz galerię
fot. face to face/FaceToFace/REPORTER/East News