Zamknij

Oto nietypowe zastosowanie płynu do płukania ust. Wiele osób nie ma o nim pojęcia

20.10.2022 15:32

Do czego może ci się przydać płyn do płukania ust? Okazuje się, że ma on znacznie szersze zastosowanie, niż nam się wydaje.

Płyn do jamy ustnej
fot. Shutterstock

Płyn do płukania jamy ustnej to produkt o wielu właściwościach. Nie tylko działa odkażająco, ale też doskonale odświeża oddech i pomaga w usuwaniu płytki nazębnej. Regularne stosowanie tego produktu ułatwia nam zachowanie pięknego uśmiechu. Okazuje się, że produkt ten ma także inne zastosowanie, o które większość z nas zupełnie by go nie podejrzewała.

Do czego wykorzystać płyn do płukania ust? Będziesz zaskoczony

Jeżeli po otworzeniu pralki wydobywa się z niej nieprzyjemny zapach, z pomocą może ci przyjść właśnie płyn do płukania ust. Produkt ten doskonale odświeży jej wnętrze i usunie nieprzyjemną woń.

Jedyne co musisz zrobić, to wlać odrobinę płynu do bębna urządzenia, a następnie wybrać odpowiedni program piorący. Dla wielu osób taki trik może być sporym zaskoczeniem, ale z pewnością nie zaszkodzi wypróbować go w swoim domu.

Zobacz także: Oto zaskakujące zastosowanie płatków kosmetycznych. Dzięki nim nie tylko zmyjesz makijaż 

Inne sposoby na odświeżenie pralki

Nieprzyjemny zapach z pralki to problem, z którym mamy do czynienia często. Rozwiązaniem może okazać się w tym przypadku zastosowanie domowych produktów. Jednym z nich jest ocet o znakomitych właściwościach odkażających. Możemy wlać go do przegródki w pralce, a następnie uruchomić urządzenie. Doskonałe efekty uzyskamy także dzięki wykorzystaniu kwasku cytrynowego. Ten domowy środek nie tylko pomoże pozbyć się brzydkiej woni, ale też usunie kamień osadzający się na bębnie.

Zobacz także: Wsyp łyżeczkę cukru do pralki. Ten trik sprawi, że twoje ubrania będą jak nowe

loader