Zamknij

Szukasz sposobu na zmechacony sweter? Wypróbuj 4 sprawdzone triki

08.01.2021 10:23

Twoje swetry po pewnym czasie zaczynają się mechacić? Nieestetyczne małe "kuleczki" pojawiające się na dzianinie to zmora wielu z nas. Na szczęście są skuteczne sposoby na pozbycie się tego problemu. Poznaj sposoby na zmechacony sweter.

sweter
fot. Kamil Piklikiewicz/East News

Każda z nas ma w swojej szafie chociaż jeden zmechacony sweter. Problem ten dotyczy zwykle dzianin akrylowych, które są wyjątkowo podatne na tworzenie się kulek. Jeśli chcesz usunąć je z powierzchni ubrania, koniecznie wypróbuj nasze triki. Oto 4 najlepsze sposoby na pozbycie się zmechaceń na swetrze.

Sposoby na zmechacony sweter

Aby pozbyć się uporczywego zmechacenia na swetrze, wystarczy zaopatrzyć się w jedno z niżej wymienionych urządzeń. Być może niektóre z nich masz już w domu, ale do tej pory nie wiedziałaś, że mogą przydać się podczas czyszczenia swetra. Po ich zastosowaniu zmechacone ubrania natychmiast będą wyglądały jak nowe.

1. Maszynka do golenia

Wiedziałaś, że maszynka do golenia skutecznie usuwa wszelkie zmechacenia ze swetra? Wystarczy rozłożyć dzianinę na płaskiej powierzchni i czyścić ją delikatnymi ruchami, aby nie jej zniszczyć. Pamiętaj, aby zawsze robić to na sucho.

2. Pumeks

Pumeks ma więcej zastosowań, niż ci się wydaje. Jak się okazuje, doskonale sprawdza się w przypadku zmechaconego swetra. Wystarczy, że nałożymy na niego np. skarpetkę z nylonu i zaczniemy pocierać dzianinę. "Kulki" na swetrze już po kilku minutach znikną.

3. Rolka z taśmą klejącą do swetrów

W celu usunięcia zmechaceń można użyć rolki z taśmą klejącą. Znajdziesz ją w wielu sklepach, m.in. w drogeriach. Używanie jej jest bardzo proste. Jednak jeśli na twoim swetrze jest dużo drobnych "kuleczek", zwykła taśma może nie pomóc. W takim przypadku radzimy zastosować inne zaproponowane przez nas triki.

4. Golarka do ubrań

Na rynku znajdziemy wiele golarek do ubrań. Te najtańsze kosztują niewiele, ale niestety czasami nie radzą sobie z usunięciem większej ilości zmechaceń. Właśnie dlatego polecamy kupić droższe i lepszej jakości urządzenie. Znajdziesz je m.in. w sklepach z AGD.

Każdą z wyżej podanych metod należy stosować regularnie. Dzięki temu twój sweter zawsze będzie wyglądał jak nowy.

loader

Zastanawialiście się kiedyś, jak mieszkają Ania i Robert Lewandowscy? Jeżeli tak, musicie tu zajrzeć!