Zamknij

Dodaj ten produkt do prania. Dzięki niemu twoje ubrania zachowają piękny kolor

22.08.2022 12:24

Jak prać ciemne ubrania, aby zachować ich kolor? Wypróbuj ten domowy sposób. Jego skuteczność cię zaskoczy.

Pranie ciemnych ubrań
fot. Shutterstock

Pranie odzieży wbrew pozorom nie jest tak łatwym zadaniem. Szczególnie trudne w pielęgnacji bywają ubrania z ciemnych materiałów. Takie tkaniny łatwo bowiem tracą swój intensywny kolor. W takim przypadku pomocne mogą okazać się nie tylko profesjonale preparaty czyszczące, ale również naturalne środki, które znajdziemy w swojej kuchni.

Domowe porady: dodaj ten produkt do prania, a efekt cię zaskoczy

Ciemne ubrania łatwo ulegają spraniu. Aby temu zapobiec, warto sięgnąć po niezwykłe właściwości herbaty, dzięki której można szybko odświeżyć kolor swojej koszulki czy spódnicy. Trzeba pamiętać o tym, aby nie stosować tego triku w przypadku jasnej odzieży, bowiem może spowodować widoczne zabrudzenia.

Wystarczy wsypać do filiżanki dwie łyżki liściastej herbaty, a następnie zalać ją gorącą wodą i pozostawić pod przykryciem przez kilka minut. Kiedy herbata wystygnie, należy wlać ją do pojemnika w pralce i nastawić program piorący. Produkt ten działa niczym naturalny barwnik, dzięki któremu twoje ubrania odzyskają swój dawny intensywny kolor.

Zobacz także: Jak prać jedwabne ubrania? Sprawdź, jak zapewnić im świeżość i ich nie zniszczyć

Inne możliwości wykorzystania herbaty w domu

Herbata ma znacznie więcej domowych zastosowań. Produkt ten doskonale sprawdza się także do mycia naczyń. Dzięki niemu talerze, szklanki czy sztućce nabierają pięknego połysku.

Fusy po herbacie można wykorzystać również jako nawóz do kwiatów lub skuteczny środek do polerowania podłogi oraz ciemnych mebli.

Zobacz także: Oto skuteczny środek na plamy z potu. Dzięki niemu twoje koszulki znów będą jak nowe

loader