Czyszczenie dywanu sodą - szybki sposób na pozbycie się plam!

17.04.2019
Aktualizacja: 17.04.2019 15:49

Poznaj prosty sposób na pozbycie się uporczywych plam z dywanu za pomocą sody oczyszczonej z dodatkiem octu. Nasze pomysły są bardzo proste!

czyszczenie dywanu sodą
fot. Shutterstock

Jak wyczyścić dywan sodą? Jeśli się nad tym zastanawiasz, koniecznie zapoznaj się z naszym artykułem. Alergicy nie mogą używać tradycyjnej chemii do wywabiania plam w dywanie, dlatego warto zapoznać się z czyszczeniem dywanu sodą. Nie musimy czyścić dywanów specjalistycznymi środkami, które są dosyć drogie. Bez wątpienia można użyć do tego mniej chemicznych środków, które zagrażają naszemu organizmowi i nie są szkodliwe dla środowiska. Czyszczenie dywanu sodą jest bardzo szybkie i proste, bez wątpienia warto wykorzystać tę metodę, jeśli zależy ci na czasie oraz efekcie. Czyszczenie dywanu sodą jest tanie oraz bardzo skuteczne. Jest to również bardzo ekologiczny sposób na czyszczenie.

Zobacz także: Jak uszyć roletę rzymską? Podpowiadamy krok po kroku!

Jak wyczyścić dywan sodą oczyszczoną?

  • Czyszczenie dywanu sodą oczyszczoną jest bardzo proste, dlatego warto wykorzystać ten sposób szczególnie wiosną.
  1. Odkurz dokładnie dywan.
  2. Posyp dywan cienką warstwą sody oczyszczonej.
  3. Zostaw sodę oczyszczoną na dywanie na kilka godzin.
  4. Po kilku godzinach zbierz rozsypaną sodę odkurzaczem.

Czyszczenie dywanu sodą i octem

Czyszczenie dywanu sodą i octem jest bardzo proste. Wykonuje się je podobnie do czyszczenia dywanu samą sodą. Bez wątpienia po nałożeniu pasty na dywan trzeba pamięć o tym, aby nie chodzić po dywanie, aż do jego całkowitego wyschnięcia.

Dywan wykorzystywany jest w domu bardzo często, to właśnie dlatego należy zwrócić na niego szczególną uwagę. Wylane produkty, takie jak: wino, herbata czy kawa - najczęściej zasychają i o wiele trudniej jest je później usunąć. Tego typu zabrudzenia warto neutralizować od razu.

Zobacz także:  Pranie dywanu z długim włosiem – jak się za to zabrać?

Jeśli na naszym dywanie pojawiła się tego typu plama, należy zrobić specjalny roztwór octu oraz sody oczyszczonej. Jedna szklanka octu na dwie szklanki wody - tego typu masę należy wylać na uporczywe plamy, które z pewnością szybko zejdą po zaaplikowaniu środka. Warto również pamięć o tym, aby zostawić przygotowaną masę na dywanie, tak aby środek zadziałał. Później dywan należy dokładnie uprać.

  • Dywany należy odkurzać co najmniej 1-2 razy w tygodniu. Warto również wspomnieć o trzepaniu oraz praniu dywanów. Można to zrobić samodzielnie np. sodą oczyszczoną oraz octem.

Zobacz także: Jak skutecznie wyczyścić pralkę? Oto kilka sprawdzonych sposobów!