Zamknij

Co zrobić, aby w twojej kuchni unosił się piękny zapach? Oto domowy sposób

08.02.2022 14:49

Chcesz, aby twoja kuchnia wypełniła się pięknym aromatem? Wypróbuj ten łatwy sposób.

Kobieta
fot. Shutterstock

Każdy z nas uwielbia piękne aromaty kawy o poranku, świeżych owoców czy szarlotki wyjętej właśnie z piekarnika. Jednak kuchnia to miejsce, w którym często przenikają się różne zapachy, nie tylko te przyjemne. W takim przypadku nie musimy sięgać od razu po profesjonalne środki. Wiele produktów, które mamy w kuchennej szafce, może bowiem działać jak odświeżacz powietrza.

Domowe porady: sprawdzony sposób na piękny zapach w kuchni

Nieprzyjemna woń z kuchni bywa problemem, szczególnie gdy np. spodziewamy się gości, a drażniący zapach szybko unosi się po całym domu. Na szczęście jest na to szybki, skuteczny sposób.

Wystarczy, że do garnka wlejemy trochę wody oraz dodamy do niej odrobinę cynamonu. Następnie taki roztwór musimy zagotować na małym ogniu. Dzięki temu kuchnia natychmiast wypełni się świeżym, przyjemnym aromatem.

Zobacz także: Włóż fusy z kawy do lodówki. Efekt cię zachwyci

Domowe sposoby: jak usunąć przykry zapach w kuchni?

Poza cynamonem możemy wykorzystać również inne produkty, które działają niczym skuteczny pochłaniacz nieprzyjemnych zapachów. Warto umieścić na stole miskę z ziarnami kawy albo sodą, które neutralizują przykrą woń. Możemy także wykorzystać skórki pomarańczy lub cytryn, aby uzyskać w kuchni świeży, owocowy aromat.

loader